Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas atmetė „darbiečių“ iniciatyvą sureguliuoti tautinių mažumų reikalus

2021-06-08 22:14

Seimas atmetė Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotojos Ievos Kačinskaitės-Urbonienės antradienį pateiktą Daugiakultūrio tapatumo išsaugojimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas išlaikyti, saugoti ir puoselėti tautinių mažumų papročius, kultūrą ir kalbą.

Seimas atmetė „darbiečių“ iniciatyvą sureguliuoti tautinių mažumų reikalus
Seimas atmetė „darbiečių“ iniciatyvą sureguliuoti tautinių mažumų reikalus / P. Peleckio / BNS nuotr.

Projektui po pateikimo nepritarta, nes už balsavo tik 15 Seimo narių, prieš buvo 41, susilaikė  37 parlamentarai. Seimas nesutiko, kad jis būtų tobulinamas, ir nutarė projektą atmesti.

Pagal siūlytą  įstatymo projektą, savivaldybėje, kurioje tautinė bendrija sudaro ne mažiau nei 15 procentų bendrojo savivaldybės gyventojų skaičiaus, asmuo turėtų teisę kreiptis žodžiu arba raštu tos tautinės bendrijos kalba į šioje savivaldybėje esančius savivaldos viešojo administravimo subjektus. Taip pat būtų sudaryta galimybė asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose, civilinės būklės aktuose, greta pagrindinio užrašo valstybine kalba, asmens vardą ir pavardę užrašyti tos tautinės bendrijos kalba lotyniškos abėcėlės rašmenimis.

Projekte įrašyta, kad tautinei bendrijai priklausantis asmuo turi teisę mokytis šios tautinės bendrijos kalba arba tautinės bendrijos kalbos bendrojo ugdymo ar (ir) neformaliojo švietimo mokyklose pagal švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytą tvarką.

Atmestame įstatymo projekte buvo reglamentuota teisė rašyti gyvenamųjų vietovių, gatvių pavadinimus tautinės mažumos kalba. Pagal siūlomą projektą, savivaldybėje, kurioje gyvenanti tautinė bendrija sudaro ne mažiau nei 15 proc. nuo bendrojo savivaldybės gyventojų skaičiaus, esantys tradiciniai gyvenamųjų vietovių, gatvių pavadinimai, greta valstybinės kalbos atitinkamos savivaldybės atstovaujamosios institucijos sprendimu gali būti užrašomi ir tos tautinės bendrijos kalba.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra