Pereiti į pagrindinį turinį

Seime neužtekus balsų, lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas

2013-05-09 17:07
Seime neužtekus balsų, lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas
Seime neužtekus balsų, lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas / Artūro Morozovo nuotr.

Seimui ketvirtadienį neužteko balsų nei patvirtinti neseniai priimtų Medžioklės įstatymo pataisų, nei priimti prezidentės veto. Todėl lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas.

Už įstatymo priėmimą be pakeitimų balsavo 67 Seimo nariai, tiek pat balsų buvo ir už jo priėmimą su prezidentės pasiūlytais pakeitimais.

Pagal Seimo statutą, priimti ar atmesti vetuotą įstatymą būtinas ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsas arba dalyvavimas balsuojant. Tuo metu nė vienas konservatorius ir liberalas nesiregistravo balsuoti, o valdančios koalicijos narių balsų neužteko sprendimui priimti.

„Senas įstatymas nėra blogas, jis niekam nemaišo, jis gali būti“, - po balsavimo sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas, vadovaujantis Žvejų ir medžiotojų draugijai.

„Iš tikrųjų sėdime prie tos pačios sudaužytos geldos ir savininkų interesai čia niekaip nebuvo apginti (...) Atrodo, mes einame visiškai ydingu keliu, kai mūsų savininkų teisę mėginame įteisinti per galimybę leidžiant jiems patiems medžioti, užuot ėję nuomos, teisingo atsilyginimo už tai, kad jų plotuose medžioja, tvarka, bet teisę mes suvedame į galimybę jiems medžioti“, - sakė konservatorius Rimantas Dagys.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas piktinosi, kad perniek nuėjo aštuonerių metų darbas. Jis pareiškė daugiau neberengsiąs įstatymo pataisų.

„Jeigu nenorime, kad išties miškų savininkai turėtų tam tikrą teisę į medžioklę, tai nukirtome viską, palikome 8 metus, pabrėžiu - 8 metus parlamentas diskutavo, kad įgyvendintŲ Konstitucinio Teismo sprendimą (...) dabar liks senas įstatymas, kuris nesuteikia absoliučiai jokių teisių miškų savininkams ir žemės savininkams. Tai prisiimkite atsakomybę tie, kurie nesiregistravote. Asmeniškai aš tikrai nesiimsiu šioje kadencijoje iniciatyvos taisyti Medžioklės įstatymą. Pasirodo tie, kurie iki manęs bandė – nudegė, aš irgi nudegiau. Tegu lieka taip, kaip yra“, - kalbėjo A. Salamakinas.

Konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtino, jog Medžioklės įstatymą vertinęs Konstitucinis Teismas „reikalavo, kad žemių ir miškų savininkai savo žemėse turėtų galimybę elgtis kaip savininkai“.

„O jūs stengiatės padaryti, kad kai kurie galėtų, kai kurie negalėtų (...) Būkite malonūs, turite daugumą ir turite pareigą parengti tokį (įstatymo projektą - BNS), kad būtų atrastas sutarimas, o nevaizduoti čia kažkokias įsižeidusias, ambicingas paneles. Mielieji, privalote parengti tokį, kad mes patikėtume, kad tai yra normalus įstatymas“, - pareiškė K. Masiulis.

Prezidentė pataisas vetavo, pasak jos, dėl Konstitucijos ir Seimo statuto pažeidimų - ji suabejojo dėl pakeitimų priėmimo teisėtumo. Taip pat prezidentė pabrėžė, kad balsuojant vienas Seimo narys balsavo už kitą - tai irgi yra pažeidimas.

Pristatydama prezidentės veto, vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė parlamentarams antradienį pareiškė, kad šalies vadovė pretenzijų „pataisų turiniui“ neturi.

Neseniai priimtos Medžioklės įstatymo pataisos be apribojimų leido medžiotojų būrelių nariais tapti privačios žemės sklypo savininkams, kurie medžioklės plote turi daugiau nei 100 hektarų miško arba dirbamos žemės. Tokie nauji nariai į medžiotojų būrelius būtų priimami per mėnesį.

Vieno medžioklės ploto dydis negalėtų būti mažesnis negu 1 tūkst. hektarų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų