Seimo pirmininkas A.Valinskas laukia balsavimo dėl nepasitikėjimo (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo pirmininkas A.Valinskas laukia balsavimo dėl nepasitikėjimo (papildyta)

2009-09-15 16:23
Seimo pirmininkas A.Valinskas laukia balsavimo dėl nepasitikėjimo (papildyta)
Seimo pirmininkas A.Valinskas laukia balsavimo dėl nepasitikėjimo (papildyta) / Gedimino Bartuškos nuotr.

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas nepasinaudojo paskutine proga atsistatydinti pačiam, antradienį pareikšdamas, kad lauks tądien įvyksiančio parlamentarų balsavimo dėl pasitikėjimo savo vadovu.

Opozicijos lyderis pliekė A.Valinską

Antradienį tuoj po vidurdienio Seimo nariai pradėjo svarstyti opozicijos inicijuotą nepasitikėjimą A.Valinsku. 31 Seimo nario pasirašytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo A.Valinsku buvo paskelbtas praėjusį ketvirtadienį, Seimo rudens sesijos pirmajame posėdyje.

Savo sprendimą grįsdami spaudoje pasirodžiusiomis nuotraukomis, jų teigimu, fiksuojančiomis „Seimo pirmininko susitikimus su nusikalstamų organizuotų grupuočių aplinkos žmonėmis“ bei „Seimo narių pateikta informacija apie galimus Seimo pirmininko kriminalinius ryšius su nusikalstamomis struktūromis“, grupė parlamentarų siūlo atleisti A.Valinską iš parlamento vadovo posto.

Antradienį opozicijos lyderis, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis įžanginėje kalboje tvirtino nekaltinąs A.Valinsko padarius kokį nors nusikaltimą ar atlikus kokius nors neteisėtus veiksmus. „Tai turi daryti kitos institucijos. Mes tik sakome, kad Seimo pirmininko gyvenimo būdas, jo elgesys, jo vadovavimas Seimui yra nesuderinamas su užimamomis pareigomis ir daro žalą visai politinei sistemai, ir menkina pasitikėjimas visuomenės valdžia, žemina Seimo autoritetą“, - kalbėjo V.Mazuronis.

Kreipdamasis į opoziciją, politikas paragino šiuo atveju nesivadovauti principu, kad „kuo blogiau, tuo geriau“, tai yra nepalikti Seimo pirmininko poste kaip patogaus taikinio kritikai. „Nedarykime to – nepalikime valdančiosios daugumos su akmeniu po kojomis. Tai Seimo prestižo klausimas“, - sakė V.Mazuronis.

Atsisukęs į valdančiųjų pusę opozicijos lyderis ragino negalvoti, kad „pritarimas nušalinimui yra tik aklas pritarimas opozicijai“. „Nemaišykite esminių šalies politinių problemų su politiniu kokteiliu“, - kalbėjo jis.

„Žmonės iš mūsų laukia teisingų sprendimų. Juolab, kad ir pačiam Seimo pirmininkui, kaip jis pats sako, tai tėra tik paprasto baldo praradimas“, - pridūrė opozicijos lyderis.

Teiravosi, kas yra moralė

Pats A.Valinskas, dar galėjęs savo atsistatydinimu išvengti slapto balsavimo dėl nepasitikėjimo, nežengė tokio žingsnio ir pakartojo esąs pasiruošęs laukti Seimo narių verdikto.

Seimo pirmininkas paneigė kaltinimus, kad jis galėtų būti susijęs su nusikalstamomis grupuotėmis.  „Antrą mėnesį kartoju tą patį per tą patį ir net nežinau, kokiais žodžiais reikėtų tą patį vėl pasakyti – nesu susijęs nei su Kauno „daktarų“, nei su jokiomis kitomis nusikalstamomis struktūromis, niekada niekam nebuvau įsipareigojęs ar daviau kokių nors pažadų. Bet vistiek kažkodėl tiesa lieka kaltinamojo pusėje“, - apgailestavo A.Valinskas.

Atsiliepdamas į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą Seimo vadovui pagalvoti apie moralinę atsakomybę ir atsistatydinti, A.Valinskas retoriškai teiravosi:  „Leiskit paklausti, kas nustato moralumo ribas? Jeigu yra politinė-moralinė atsakomybė, kur yra politinė-moralinė nekaltumo prezumpcija“.

Pernelyg pasitikėjo bendražygiais

Jis priminė kreipęsis į Generalinę prokuratūrą ir į Valstybės saugumo departamentą, prašydamas pateikti informaciją apie galimus neteisėtus Seimo pirmininko ryšius su nusikaltėliais. „Negavau teigiamų atsakymų. Nes teisėsauga tokios informacijos elementariausiai neturi“, - sakė A.Valinskas.

„Esu kaltinamas ir suklastotais parašais per Prezidento rinkimų kampaniją. Tikra tiesa, kai kurie parašai ar jų rinkimo aplinkybės kėlė nemažai abejonių. Todėl ir atsiėmiau savo kandidatūrą Prezidento rinkimuose“, - pasakojo jis.

Seimo pirmininkas apgailestavo per ilgai pasitikėjęs kai kuriais buvusiais bendražygiais iš savo vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos, kurie aktyviai puolė A.Valinską ir pareiškė juo nepasitikėjimą.

„Įvertinęs šiuos faktus apsisprendžiau, kad tik jūs turi įvertinti, ar aš tinku dirbti šiose pareigose“, - savo kalbą baigė Seimo vadovas.

Rašytų sau šešetą

PAPILDYMAS: Atsakydamas į Seimo narių klausimus, A.Valinskas teigė, kad ataka prieš jį turi kur kas toliau siekiantį tikslą – dabartinės valdančiosios koalicijos sugriovimas. „Mes turime priiminėti skausmingus ir nepopuliarius sprendimus. Tokia valdžia niekada nebus reitingų viršūnėse. Bet jos sugriovimas dabartiniu sunkmečiu gali turėti skausmingų pasekmių visai valstybei“, - įsitikinęs Seimo vadovas.

„Šiuo metu reikalingi sprendimai valstybei. Juos gali priimti stipri valdančioji dauguma', - pridūrė jis.

A.Valinskas pareiškė esąs pasirengęs prarasti parlamento pirmininko postą, jeigu tokia būtų Seimo narių valia. „Tikrai esu pasiruošęs tęsti  darbą valstybės labui, nesvarbu, kokioje pozicijoje būsiu – Seimo pirmininko ar paprasto Seimo nario“, - sakė jis. Tačiau A.Valinskas pridūrė suprantąs, kad jo šalininkų „Ąžuolo“ frakcija, vienijanti vos kelis parlamentarus, pagal valdančiosios koalicijos kvotas neturėtų teisės deleguoti Seimo vadovo. Todėl, kaip sakė A.Valinskas, valdančiojoje koalicijoje „turės būti išspręstas Seimo pirmininko klausimas“, kad ir kaip pasibaigtų balsavimas dėl nepasitikėjimo juo.

Pats sau A.Valinskas už darbą Seimo vadovo poste pagal dešimtbalę sistemą rašytų šešetą. „Bet ar aš teisus ir objektyvus, jums įvertinti“, - kreipdamasis į Seimo narius sakė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra