Pereiti į pagrindinį turinį

Seimui neatėmus E.Lementausko neliečiamybės V.Baltraitienė įžvelgia ir teismo kaltę

2011-05-11 12:13
Seimui neatėmus E.Lementausko neliečiamybės V.Baltraitienė įžvelgia ir teismo kaltę
Seimui neatėmus E.Lementausko neliečiamybės V.Baltraitienė įžvelgia ir teismo kaltę / Broniaus Jablonsko nuotr.

Seimui neatėmus papirkimu įtariamo parlamentaro Evaldo Lementausko neliečiamybės, balsavime nedalyvavusi "darbietė" Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė pareiškė įžvelgianti ir teismo kaltę, kad jis bylos neišnagrinėjo anksčiau.

Pasak V.Baltraitienės, jei teismas nuo 2008 metų nagrinėjantis E.Lementausko bylą nespėjo jos baigti iki buvusiam "tvarkiečiui" šį pavasarį ateinant į Seimą, parlamentarams galėjo kilti abejonių dėl kaltinimų pagrįstumo.

"Daugelis apsisprendė nedalyvauti balsavime po paties E.Lementausko pasisakymo, jis buvo toks šiek tiek išskirtinis. Aišku, sunku vertinti, ar tai teisybė, ar ne, ką jis pasisakė, bet jo pasisakymas, kaip buvo neva provokuojamas, manau, nulėmė, kad pakankamai didelei daliai Seimo narių kilo abejonė ir jie nedalyvavo balsavime", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė "darbietė".

"Kiek daug atvejų pas mus valstybėje, ir nebūtinai su politikais, kurie "pakišami", norint susidoroti. Aš nesakau, kad čia būtent taip buvo, bet tai turbūt sukėlė abejones, ir dalis Seimo narių nedalyvavo balsavime", - pridūrė Seimo vicepirmininkė. Ji pati buvo posėdžių salėje, tačiau dėl E.Lementausko neliečiamybės panaikinimo nebalsavo.

Į priekaištą, jog toks Seimo sprendimas užkirto kelią teismui toliau nagrinėti papirkimo bylą, "darbietė" sakė, jog teismui pačiam reikėjo galvoti, kaip greičiau išnagrinėti bylą ir nelaukti, kol kaltinamasis įgis imunitetą.

"E.Lementauskas įtariamas padaręs nusikaltimą, byla buvo, kai jis dar nebuvo Seime. Manau, kad teismai patys turi pagalvoti, kaip greičiau įvykdyti procesą, ne tęsti po keletą metų, kas pas mus Lietuvoje yra įprasta. Visos teisinės sistemos ir teisėsaugos institucijų problema, kad visi procesai vyksta labai labai ilgai", - sakė V.Baltraitienė.

Ji taip pat tvirtino, jog Seimo nariam galėjo susidaryti įspūdis - "jei teismas per tiek laiko nesugebėjo bylos, tai reiškia, yra kažkur kažkokios kliūtys".

Antradienį Seimas neleido E.Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas kol kas negalės nagrinėti baudžiamosios bylos dėl papirkimo.

Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo E.Lementausko imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Sprendimui priimti pritrūko trijų balsų. Balsavime nedalyvavo "darbiečiai", "tvarkiečiai" ir Krikščionių partijos frakcija.

Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Už imuniteto panaikinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Į Seimą po savivaldos rinkimų vietoj "tvarkiečio" Remigijaus Ačo atėjęs E.Lementauskas teisiamas dėl papirkimo. Jo baudžiamoji byla nuo 2008 metų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme. Prokurorai jį kaltina siūlius iš viso apie pusę milijono litų kyšių ir davus 50 tūkst. litų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų