Pereiti į pagrindinį turinį

Šį rudenį be leidimų įkliuvo per 200 žvejų

2013-11-28 08:34
BNS inf.

Tokius akcijos "Lašiša 2013", kuria siekta saugoti lašišų ir šlakių migracijos kelius ir nerštą, rezultatus pateikė Aplinkos ministerija.

Šį rudenį be leidimų įkliuvo per 200 žvejų
Šį rudenį be leidimų įkliuvo per 200 žvejų / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Per beveik tris mėnesius trukusią akciją, skirtą apsaugoti lašinėms žuvims, pagauti 223 be leidimų žvejoję asmenys.

Tokius akcijos "Lašiša 2013", kuria siekta saugoti lašišų ir šlakių migracijos kelius ir nerštą, rezultatus pateikė Aplinkos ministerija.

"Atlikus 408 reidus ir patikrinus 6 623 žvejus nustatyta, kad 223 iš jų neturėjo leidimų mėgėjų žvejybai. Jie sudaro vos kiek daugiau nei 3 proc. visų patikrintų žvejų. Toks mažas žvejojusiųjų be leidimo procentas rodo, kad pamažu suvokimas, kas yra mėgėjiška žūklė ir kaip ji turėtų vykti, kinta. Džiugina ir tai, kad iš akcijos metu užfiksuotų 414 administracinių teisės pažeidimų tik 51 buvo šiurkštus", - sakoma ministerijos ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Akcijos metu nustatytas tik vienas elektros įrangos naudojimo žvejybai atvejis.

"Dar prieš dešimt metų tokius ypač šiurkščius brakonieriavimo atvejus skaičiavome dešimtimis", - pranešime cituojamas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Per akciją "Lašiša 2013", kuri prasidėjo rugsėjo 2 dieną ir pasibaigė lapkričio 20-ąją, nustatytų pažeidimų žuvų ištekliams padaryta žala siekia daugiau nei 146 tūkst. litų. Didžiausias indėlis tenka dviem akcijos pradžioje ir pabaigoje sulaikytiems pažeidėjams. Sostinėje įkliuvo pažeidėjas, Vilnelės upėje ties Užupiu neteisėtai sugavęs 33 šlakių ir 2 margųjų upėtakių jauniklius - šio brakonieriaus žuvų ištekliams padaryta žala siekia 73 tūkst. litų. Kitas pažeidėjas sulaikytas Jurbarko rajone - neleistinai sužvejojęs 10 lašišinių žuvų, jis gamtai padarė daugiau kaip 20 tūkst. litų žalą.

Saugoti lašišų ir šlakių migracijos kelius ir nerštą aplinkosaugininkams padėjo neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų nariai. Prie sėkmingo akcijos įgyvendinimo prisidėjo ir visuomenė - pastebėję neleistinais įrankiais ar draudžiamas žuvis žvejojančius brakonierius, žmonės skambino aplinkosaugininkams ir dalijosi šia informacija.

Kaip pažymima pranešime, akcijos sėkmę geriausiai atspindi jai pasibaigus mokslininkų atlikta lašišinių žuvų nerštaviečių apskaita. Vienoje iš pagrindinių lašišinių žuvų migracijos ir neršto vietų – Žeimenos upėje – suskaičiuotas 141 didesnis kaip 0,3 kvadratinių metrų ploto lašišų ir šlakių lizdas. Pernai šioje upėje jų rasta 111 arba 27 proc. mažiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra