Nevalstybinės mokyklos šiuo metu, kaip ir viešojo sektoriaus, gauna mokinio krepšelio lėšas, tačiau vadinamosios ūkio lėšos, t.y. patalpų nuoma, išlaikymas ir t.t., dengiamos iš tėvų renkamų įmokų. Projektas numatytų, kad ir ūkio išlaidoms privačios mokyklos gautų tokią pat sumą kaip valstybinės mokyklos, tokia pat tvarka siūloma finansuoti ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo kitų metų rugsėjo, per metus tam papildomai reikėtų 3–5 mln. eurų iš valstybės biudžeto.
Projektą inicijavo Seimo narių mišrios grupės atstovas Gintaras Steponavičius, jį taip pat pasirašė Švietimo ir mokslo komiteto vadovas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša, kiti komiteto nariai „valstiečiai“, konservatoriai, liberalas.
Pataisų aiškinamajame rašte teigiama, kad suvienodinus valstybinių ir nevalstybinių švietimo įstaigų finansavimą, būtų sudarytos galimybės didesniam vaikų skaičiui įgyti kokybišką išsilavinimą, tėvams ir jų vaikams rinktis norimą mokyklą ar darželį.
„Nors vaikų lankančių nevalstybinius darželius ir mokyklas skaičius Lietuvoje auga, jis išlieka vienas mažiausių ES. Ūkio lėšų skyrimas ir nevalstybinėms švietimo įstaigoms nepakeistų valstybinių mokyklų vyravimo, tačiau jis sudarytų palankesnes nevalstybinių mokyklų ir darželių veiklos sąlygas ir suteiktų galimybę ir mažiau pasiturinčioms šeimoms rinktis norimas ugdymo įstaigas“, – teigiama rašte.
Teigiama, kad tėvai, mokėdami mokesčius, jau sumoka už švietimo paslaugas, todėl ir jų „teisė rinktis ir nevalstybines švietimo įstaigas turėtų būti gerbiama, užtikrinant tam reikiamą finansavimą“.
Naujausi komentarai