Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei siūlo kelių įstatymų pakeitimus, kuriems įsigaliojus palengvėtų mokesčių našta individualia veikla užsiimantiems asmenims, ūkininkams ir honorarus gaunantiems kūrėjams.
„Siūlymus suderinome su Ūkio ministerija ir dabar laukiame smulkiųjų verslininkų, žemdirbių ir kūrėjų atstovų pasiūlymų“, – pirmadienį po Vyriausybės posėdžio sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.
Jis teigia, kad labai svarbu atsižvelgti į visų suinteresuotų pusių nuomonę, nes tik tokiu būdu galima rasti kompromisą.
Ministerija siūlo individualia veikla užsiimantiems asmenims įtvirtinti pereinamąjį „Sodros“ įmokų laikotarpį.
2009 m. verslininkai mokėtų tik 10 proc. dydžio „Sodros“ įmoką, 2010 m. ji padidėtų iki 20 proc. ir 2011-aisiais pasiektų 28,5 proc. Be to, apmokestinamoms pajamoms siūloma įtvirtinti ir „lubas“.
„Mes siūlome, kad 2009-2010 metais suma, viršijanti 8928 litus, nebūtų apmokestinama „Sodros“ įmokomis, – teigė R.J.Dagys. – Visą gautą pelną verslininkai galės skirti investicijoms ir plėtrai“.
Ministras akcentavo, kad artimiausiomis dienomis savo siūlymus pateiks ir smulkieji verslininkai, į kurių nuomonę taip pat bus atsižvelgta.
Be kita ko, Vyriausybei siūloma patikslinti įstatymo nuostatą, kad socialinio draudimo įmokos būtų skaičiuojamos tik nuo autorinių atlyginimų ir neskaičiuojamos nuo honorarų sumos.
Taip pat siūloma patikslinti ir ūkininkų apmokestinimą. Siūloma nustatyti, kad ūkininkai ir jų partneriai, tuo atveju, kai žemės ūkio valdos ekonominis dydis už mokestinį laikotarpį yra mažesnis arba lygus 14 europinio dydžio vienetų (EDV), socialinio draudimo įmokų gali nemokėti, jeigu jie yra socialinio draudimo senatvės ar invalidumo pensijų ar šalpos pensijų gavėjai.
O jeigu ūkininkų ir jų partnerių, kurių žemės ūkio valdos ekonominis dydis yra didesnis nei 14 europinio dydžio vienetų, kiekvieno mėnesio socialinio draudimo įmokos privalomai sumokamos nuo jų pačių pasirinktos sumos, bet ne mažesnės nei minimalios mėnesinės algos. Ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos įvertintos iki 14 EDV gali patys apsispręsti ar mokėti įmokas avansu.
Naujausi komentarai