Seimas nusprendė, kad socialiniais darbuotojais nuo liepos 1 dienos galės dirbti tik turintys profesinį išsilavinimą.
Seimas nepritarė Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimams, kuriais socialiniams darbuotojams buvo siūloma 5 metams pratęsti laikotarpį profesiniam išsilavinimui įsigyti. Taip Seimas atsižvelgė į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pateiktą informaciją, kad tokie pasikeitimai nėra tikslingi bei paliko galioti esamą tvarką, rašoma pranešime spaudai.
Pagal šiuo metu galiojančias minėto įstatymo nuostatas socialiniai darbuotojai turi įgyti profesinį išsilavinimą per 5 metus nuo įstatymo įsigaliojimo datos, t. y. iki 2011 m. liepos 1 d. Nustatytos išimtys tik socialiniams darbuotojams, kuriems iki reikiamo išsilavinimo įgijimo yra likę mažiau negu pusė išsilavinimui įsigyti skirto termino. Taip pat šios nuostatos netaikomos socialiniams darbuotojams, kuriems nuo šio įstatymo įsigaliojimo iki senatvės pensijos amžiaus yra likę ne daugiau kaip 7 metai.
Pataisa dalies Seimo narių buvo inicijuota nuogąstaujant, kad socialiniai darbuotojai gali neatitikti reikalavimų dėl aukštojo išsilavinimo ir ateityje tokių darbuotojų gali pritrūkti.
Tačiau SADM duomenimis, tokie nuogąstavimai yra nepagrįsti, nes socialinio darbo mokslus baigusių specialistų kiekis gerokai viršija poreikį. Šiuo metu socialinius darbuotojus rengia 16 mokymo įstaigų – 8 universitetai ir 8 kolegijos. Kasmet parengiama apie 900 socialinių darbuotojų.
SADM duomenimis, šalyje šiuo metu yra apie 3000 socialinių darbuotojų.
Naujausi komentarai