Speciali Seimo komisija nesiūlo balsuoti dėl nepasitikėjimo energetikos ministru Pereiti į pagrindinį turinį

Speciali Seimo komisija nesiūlo balsuoti dėl nepasitikėjimo energetikos ministru

2011-03-10 17:27
Speciali Seimo komisija nesiūlo balsuoti dėl nepasitikėjimo energetikos ministru
Speciali Seimo komisija nesiūlo balsuoti dėl nepasitikėjimo energetikos ministru / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Seimo speciali komisija pasiūlė parlamentarams nerengti slapto balsavimo dėl nepasitikėjimo energetikos ministru Arvydu Sekmoku.

Specialioji Seimo sudaryta komisija ketvirtadienį kelioliką minučių narstė energetikos ministro pateiktus atsakymus į opozicijos inicijuotą interpeliaciją. Komisija turėjo pateikti savo išvadą, ar atsakymai tenkina parlamentarus.

Nuo komisijos išvados priklauso, ar Seimas balsuos dėl energetikos ministro A.Sekmoko atstatydinimo. Jeigu dauguma parlamentarų pritars tokiai komisijos išvadai, slaptas balsavimas nebus rengiamas ir interpeliacija bus laikoma baigta.

Ketvirtadienį po A.Sekmoko pateiktų atsakymų į interpeliacijoje užduotus klausimus ir diskusijų Seimo sudarytoje komisijoje buvo 12 narių. Iš jų šeši - iš valdančiosios koalicijos, kiti šeši – iš opozicinių partijų.

Todėl specialiosios redakcinės komisijos verdiktas dėl A.Sekmoko atsakymų priklausė nuo vos vieno jos nario pozicijos. Balsavimo komisijos posėdyje rezultatai - 6 buvo prieš slaptą Seimo narių balsavimą dėl nepasitikėjimo A.Sekmoku, 5 buvo už tai.

Komisijos sprendimą nulėmė balsavime nedalyvavęs Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys, Atominės energetikos komisijos vadovas Rokas Žilinskas, kuris, neoficialiomis žiniomis, remia A.Sekmoką, bet negali to patvirtinti politiniu balsavimu, nes priklauso opozicijai.

Ketvirtadienį pradėjęs eilinę pavasario sesiją Seimas iškart ėmėsi dar pernai gruodį opozicijos inicijuotos interpeliacijos A.Sekmokui. Ją pasirašė 70 Seimo narių.

Išklausę ministro paaiškinimus ir po diskusijų parlamentarai sudaryė redakcinę komisiją, kuri turės siūlyti parlamentui priimti nutarimo projektą - pritarti ar ne ministro atsakymams.

Jei Seimo nariai nuspręs, kad ministro atsakymai jų netenkina ir nutars reikšti jam nepasitikėjimą, tokiam nutarimo projektui per slaptą balsavimą reikia ne mažiau kaip pusės Seimo narių balsų.

Opozicinės frakcijos skelbia vieningai balsuosiančios už ministro atstatydinimą, jos sakė turinčios duomenų, kad jų poziciją parems ir keli valdančiųjų atstovai.

Bet valdantieji, formalią daugumą Seime, neabejoja, kad sugebės apginti ministrą nuo nepasitikėjimo.

Ligšiolinės trys interpeliacijos nepavyko.

Opozicija interpeliaciją energetikos ministrui inicijavo po to, kai nepavyko konkursas dėl naujos atominės elektrinės strateginio investuotojo.

Dabartiniame Seime, dirbančiame nuo 2008 metų lapkričio, tai jau ketvirtoji opozicijos inicijuojama interpeliacijos procedūra Vyriausybės nariams. Visos ligšiolinės buvo nesėkmingos. 2009 metų gegužę bandyta nuversti finansų ministrą Algirdą Šemetą, tačiau jis tuomet išsilaikė poste ir tik po kurio laiko išvyko dirbti eurokomisaru į Briuselį. Tų pačių metų rudenį skelbta interpeliacija susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui, o pernai – švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui, tačiau jie abu išsaugojo portfelius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra