Pereiti į pagrindinį turinį

Studentai prašo būti įtraukti į skiepijimo nuo koronaviruso prioritetų sąrašą

2021-04-22 09:09

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) nepritaria svarstymams, kad prie įprastinių studijų galėtų būti grįžtama paskiepijus nuo COVID-19 tik dėstytojus bei prašo įtraukti į prioritetų sąrašą ir studentus.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Freepik.com nuotr.

LSS ketvirtadienį informavo, kad kreipėsi dėl to į Sveikatos apsaugos ministeriją. Lūkestį būti paskiepyti iki rugsėjo 1-osios studentai grindžia tuo, kad šalyje paskelbtas karantinas apsunkino ne tik studijų proceso organizavimą, bet kartu „reikšmingai daliai studentų atėmė galimybę pasiekti studijų programoje numatytus rezultatus“.

Studentų sąjunga teigia vykdžiusi apklausą, kuri parodė, kad karantinas sutrukdė daugiau nei pusės studentų praktikas, maždaug pusei studentų padidėjo darbo krūvis, o trečdaliui teko keisti baigiamuosius darbus.

Taip pat apie pusė apklaustųjų studentų teigė, kad dėl karantino parengs prastesnį baigiamąjį darbą. Studentų teigimu, studijas vykdant nuotoliniu būdu, taip pat teko susidurti su sunkumais dėl dėstytojų kompiuterinio raštingumo įgūdžių trūkumo bei prieigos prie studijoms reikalingų įrankių.

„Svarbu sudaryti sąlygas kaip įmanoma greičiau grįžti prie saugaus kontaktinio studijų proceso, taip užtikrinant kokybiškas studijas. Sąlygų studentams gauti pilną skiepijimo kursą iki rudens semestro pradžios sudarymas leistų aukštosioms mokykloms pradėti vykdyti kontaktines studijas, kurių metu būtų užtikrinamas ne tik dėstytojų, bet ir studentų saugumas“, –  teigiama pranešime.

Pasak LSS, studentai taip pat nepritaria ministerijos teiginiams, kad paskiepijus dėstytojus kontaktinis mokymas aukštosiose mokyklose galėtų vykti ir nepaskiepijus studentų, nes tai padidintų grėsmę viruso plitimui.

Šiuo metu į prioritetinių grupių skiepijimo sąrašą yra įtraukti švietimo sektoriaus darbuotojai, abiturientai, taip pat sveikatos mokslų studijų krypčių programų studentai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra