Netikri pasiūlymai
Pirmiausia, planuodami kelionę galite būti apgauti netikrų oro linijų ir itin patrauklių jų pasiūlymų.
„Lėktuvų skrydžių bilietai kartais sudaro bent pusę kelionės išlaidų, todėl norėdamas sutaupyti dažnas internete ieško pigesnių pasiūlymų. Tuo naudodamiesi sukčiai sukuria ypač tikroviškas pigių skrydžių svetaines, jas reklamuoja paieškos sistemose, socialiniuose tinkluose, elektroniniu paštu ir siūlo didžiules nuolaidas. Taip suviliojami ir apgaunami taupūs keliautojai“, – pasakojo ekspertas.
Pasak L. Sadecko, verta prisiminti lietuvių liaudies patarlę „šykštus moka du kartus“, nes siekdami išleisti kuo mažiau, galite sumokėti ir dvigubai. Netikros skrydžių svetainės itin pavojingos, kadangi pirkdami lėktuvų bilietus žmonės įpratę pateikti pačius asmeniškiausius duomenis – jie gali būti nutekinti, todėl būkite itin apdairūs.
„Įsigiję lėktuvo bilietus netikrose svetainėse sulauksite prašymų koreguoti užsakymą, keisti duomenis, pavyzdžiui, sumokėti papildomai, pakeisti vardą – kitaip jūsų skrydis neva bus atšauktas. Tačiau skrydis ir taip niekada neegzistavo, o jo platintojas, vos gavęs pinigus, kaip mat dings“, – sako ekspertas.
Patarimas: keliaudami turime išlikti budrūs, saugoti nuo vagystės savo asmens dokumentus, banko korteles ir pinigus. / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Apgaulingi skelbimai
Dar viena keliautojų apgavystės forma – netikri gyvenamųjų vietų skelbimai.
„Pasitaiko, kai nakvynės paieškos platformose siūlomas patrauklus kambarys už itin prieinamą kainą, tačiau pardavėjas paprašo už rezervaciją sumokėti tiesiogiai arba internetu pateikti kredito kortelės duomenis. Niekada to nedarykite – svarbią asmeninę informaciją įprasta pateikti tik atvykus, o rezervaciją apmokėti paslaugos svetainėje, ne savininkui į rankas“, – sakė ekspertas.
Be to, galite susidurti ir su skelbimais, kuriose siūlomos vietos išvis neegzistuoja arba yra jau rezervuotos. Anot eksperto, sumokėję už tokią nakvynę greitai sulauksite laiško, kad jūsų rezervacija atšaukta arba kaina pakilusi, o paslaugos tiekėjas vėliau taip pat dings.
„Teko girdėti apie atvejį, kai atlikus išankstinį pavedimą, netikras apgyvendintojas informavo, kad vieta pabrango, ėmė reikalauti didesnės sumos. Pirkėjui šią sumą pervedus, nakvynės vieta iš apgyvendinimo platformos dingo, o sukčiaus surasti ir atgauti pinigus jau buvo nebeįmanoma“, – pasakojo L. Sadeckas.
Pirkėjui šią sumą pervedus, nakvynės vieta iš apgyvendinimo platformos dingo, o sukčiaus surasti ir atgauti pinigus jau buvo nebeįmanoma.
Kaip neprarasti pinigų
Kad apsisaugotumėte nuo neplanuotų nuostolių, ruošdamiesi atostogoms kelionės bilietus ir gyvenamosios vietos rezervacijas įsigykite jums žinomų ir patikimų bendrovių svetainėse, pataria L. Sadeckas.
„Venkite per gerai skambančių pasiūlymų, spaudimo pirkti ir negirdėtų trečiųjų šalių pardavėjų – nors siūlomos kainos ir gali būti žemesnės, įsigydami paslaugą iš oficialaus tiekėjo jausitės saugiau. Rezervacijas apmokėkite tik saugiais pardavimo platformose esančiais būdais ir būkite itin atsargūs, jei pardavėjas siūlo susisiekti ir pavedimą atlikti asmeniškai“, – sakė ekspertas.
Taip pat pasidomėkite kitų vartotojų atsiliepimais apie apgyvendinimo vietas, o skrydžių bilietus tikrinkite oficialiose oro linijų svetainėse arba patikimose, gerai žinomose kelionių agentūrose, pataria ekspertas. Visada galite išsiaiškinti, ar paslaugos tiekėjas patikimas, paieškodami apie jį esančios informacijos internete. Jei kyla klausimų ar abejojate po užsakymo gautais elektroniniais pranešimais, tiesiogiai susisiekite su pardavėju internete nurodytais kontaktais.
Naujausi komentarai