Pereiti į pagrindinį turinį

Švietimo ministerija kuria mokiniams ir mokytojams skirtą „Patyčių dėžutę“

2019-10-13 11:00

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) inicijuoja naują priemonę kovai su patyčiomis mokyklose – elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Kaip BNS pranešė ministerija, siekiant kovoti su patyčiomis mokyklose bus sudaroma galimybė mokiniams apie įtariamas arba įvykusias patyčias pranešti anonimiškai – elektronine forma.

„Patyčių dėžutę“ sudarys tinklalapis, mobilioji programėlė ir administravimo sistema mokyklai, jų atsisiuntimas ir įsidiegimas mokykloms bei mokiniams nieko nekainuos.

Tinklalapyje ar mobiliu įrenginiu bus galima užfiksuoti patyčių atvejį – nurodyti vietą, laiką, dalyvius, trumpai apibūdinti situaciją.

Administravimo sistemoje atsakingi mokyklos asmenys galės archyvuoti duomenis, kaupti statistiką. Informacija apie patyčias bus perduodama pedagogams, siekiant suteikti reikiamą pagalbą nukentėjusiems nuo patyčių.

Praėjusiais mokslo metais „Patyčių dėžutės“ versiją išbandė šešios projekte dalyvavusios mokyklos, savanoriškai prisidėjo dar kelios dešimtys mokymo įstaigų. ŠMSM atstovų teigimu, bandomoji versija parodė ir naudą, ir poreikį.

Įrankis, inicijuotas „Kurk Lietuvai“ dalyvių Kamilos Gasinskos ir Lauros Varslauskaitės, galėtų veikti ir kaip prevencinė priemonė, tvirtina ministerija.

Juo taip pat pačios mokyklos galės įsivertinti patyčių mastą, problemines mokyklos vietas ir klases bei kuo greičiau suteikti reikiamą pagalbą nukentėjusiems nuo patyčių.

NVO „Jaunimo linijos“ vadovės Gretos Laukaitienės teigimu, įgyvendinta tokia iniciatyva būtų labai prasminga, o tokios iniciatyvos dėka atsirandantis mokyklos administracijos, mokytojų ir tėvų supratimas apie patyčių problemą padėtų ją geriau spręsti.

„Patyčių problema yra didelė, ir kaip rodo tyrimai, kurie daromi kasmet, ji reikšmingai nemažėja. Man atrodo, turėti dar vieną, o kai kur turbūt tik vieną kanalą, kaip apie tai vaikams pasisakyti, tai yra tiesiog būtina“, – sakė G. Laukaitienė.

„Svarbiausia, aišku, kad tas projektas nepasibaigtų vien dėžutės, ar tai fiziškos ar virtualios, atsiradimu. Kad būtų daugiau ir palaikymo, ir komunikacijos, ir skatinimo naudotis. Tada tikrai turėtų būti sėkminga ir pasiteisins“, – pridūrė ji.

Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, Lietuvoje patyčias patiria 29 proc. berniukų ir 26 proc. mergaičių, tačiau mokiniai nenoriai praneša apie patyčias dėl baimės būti identifikuoti, tapti skundikais, o daug patyčių atvejų apskritai nėra užregistruojami.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų