„Vidutiniškai atlyginimas turėtų augti 20 procentų, bet tai bus labai individualu, nes mokytojų krūviai labai skirtingi, mokytojų kvalifikacijos, kurio įtakoja atlyginimo dydį, irgi skirtingos“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė J. Petrauskienė.
Ji taip pat teigė, kad mokyklų vadovams atsiras galimybė motyvuoti stipriausius mokytojus, o jauni mokytojai galės karjerą pradėti lengviau ir saugiau, nes įvedama pradedančiojo mokytojo pareigybė.
„Žiūrint į skaičius, mes turim tik apie keturis procentus mokytojų, ir tai Europoje mažiausias skaičius, kuriems mažiau nei trisdešimt metų. Jaunas mokytojas paprastai gauna mažą krūvį, neturi jokių kvalifikacinių klasių ir jo atlyginimas mažas, todėl šis pokytis turėtų lengviau padėti ateiti į mokyklą jauniems žmonėms“, – kalbėjo ministrė.
Seimas pavasario sesijos pabaigoje priėmė įstatymų pakeitimus, kuriais įvedė etatinį mokytojų apmokėjimą.
Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei.
Mokytojo darbo laikas bus skirstomas į tris dalis: kontaktinės valandos, t. y. pamokos, pasirengimas joms bei darbas bendruomenei.
Etatinį mokytojų apmokėjimą planuojama įvesti dviem etapais: nuo 2018 ir 2019 metų rugsėjo mokytojams palaipsniui daugės apmokamų ne tiesiogiai pamokų vedimui skirtų valandų.
Valandoms už papildomus darbus atlyginti nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos iš valstybės biudžeto skiriama 17,4 mln. eurų. Iš viso naujam mokytojų darbo užmokesčio modeliui įvesti iš valstybės biudžeto numatoma skirti 95 mln. eurų.
Naujausi komentarai