Tarsis, kaip kovoti su rusiška propaganda Pereiti į pagrindinį turinį

Tarsis, kaip kovoti su rusiška propaganda

Tarsis, kaip kovoti su rusiška propaganda
Tarsis, kaip kovoti su rusiška propaganda / Scanpix nuotr.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija kartu su teisėsaugininkais tariasi, kaip kovoti su kai kurių rusiškų kanalų propaganda. Komisija taip pat ketina spręsti, ką daryti toliau su „Viasat“, kuris net ir uždraudus kai kurių kanalų laidų retransliavimą Lietuvoje, toliau tai daro.

Per „NTV Mir Lithuania“ rodytas propagandinis dokumentinis filmas, neigiantis tragiškus 1991 m. sausio įvykius, – vienas iš suaktyvėjusios Rusijos propagandos pavyzdžių.

Reaguodama į šį filmą, Lietuvos radijo ir televizijos komisija laikinai sustabdė Rusijoje rengtų „NTV Mir“ laidų retransliavimą. Taip pat dėl kurstančios nesantaiką ir tendencingos informacijos trims mėnesiams sustabdytas ir rusiško kanalo „RTR Planeta“ transliacijos.

Tačiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija skundžiasi, kad gali taikyti tik ribotas sankcijas įstatymus pažeidinėjančioms televizijoms. Tarkim, negali bausti retransliuotojų, kurie nėra registruoti Lietuvoje. Tad komisija trečiadienį į posėdį kviečiasi teisėsaugininkus ir kabelinių televizijų atstovus. Bus tariamasi, ir ką daryti su „Visasat“, kuri nepaisant laikino draudimo retransliuoti „NTV mir“ ir „RTR Planeta“, toliau tai daro. Be to, prokurorai pirmadienį paskelbė, kad dėl „Viasat“ veiksmų nepradės ikiteisminio tyrimo, nes transliuotojo veiksmuose nėra nusikalstamų veikų.

Komisija taip pat ketina siūlyti Vyriausybei sudaryti darbo grupę, kuri nagrinėtų, kaip kovoti su propaganda per rusiškus kanalus. Ketinama numatyti griežtesnę atsakomybę už draudžiamos informacijos skleidimą ir suvienodinti priežiūrą ir sankcijas visiems retransliuotojams, kurie teikia savo paslaugos Lietuvoje, nors ir nėra joje registruoti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra