Valdančiojoje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje Seime vyrauja nuomonė, kad energetikos ministras Arvydas Sekmokas dirba gerai ir turi išsaugoti postą.
Apie opozicijos inicijuotą interpeliaciją A.Sekmokui ir jos svarstymą ketvirtadienio Seimo posėdyje, prasidėjus eilinei pavasario sesijai, Tėvynės sąjungos frakcijos nariai trečiadienio vakarą diskutavo kelias valandas.
Tačiau diskusijos parodė, kad ši didžiausia Seime valdančioji frakcija stengsis išlaikyti ministrą, atmesdami interpeliaciją.
A.Sekmoką posėdyje gyrė bemaž visi frakcijos nariai, išskyrus Kazimierą Uoką ir dar vieną kitą kiek atsargiau kalbėjusįjį apie Energetikos ministerijos vadovą.
„Jau sakiau, kad ne tik mūsų frakcija, bet ir visa valdančioji koalicija bus vieninga ir balsuos prieš interpeliaciją“, - po frakcijos posėdžio kalbėjo Tėvynės sąjungos lyderis, premjeras Andrius Kubilius.
Konservatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos teigimu, ketvirtadienį plenariniame posėdyje bus siekiama, kad Seimo sudarytoji speciali komisija A.Sekmoko atsakymams į interpeliaciją įvertinti pateiktų išvadą, jog energetikos ministras nevertas slapto balsavimo dėl nepasitikėjimo. „Mes visada taip elgiamės panašiais atvejais per interpeliacijas. Atviru balsavimu sieksime įtvirtinti tokias komisijos išvadas, kurios bus palankios ministrui, tuomet neįvyks slaptas balsavimas. Bet, tiesą sakant, nebijome ir slapto balsavimo. Manau, kad opozicijai gerokai pritrūks balsų“, - kalbėjo J.Razma.
Po to, kai išklausomi interpeliuojamo ministro atsakymai į klausimus, Seime sudaroma speciali komisija, kuri turi tuos atsakymus įvertinti. Paprastai tokios komisijos sudaromos proporciniu visų parlamentinių frakcijų atstovavimo principu, todėl valdančiosios koalicijos atstovai turi joje daugumą.
Jeigu komisija nusprendžia, kad ministro atsakymai tenkina Seimą ir parlamentarai plenariniame posėdyje atviru balsavimu patvirtina tokias komisijas išvadas, slaptas balsavimas nerengiamas.
Jeigu vis dėlto įvyksta slaptas balsavimas, ministras gali būti atstatydintas už tai balsuojant ne mažiau kaip 71 Seimo nariui.
Valdantieji šiuo metu Seime formaliai turi 72 balsus iš 141.
Naujausi komentarai