Tyrimas: gyventojai „Sodrai“ rašo šiek tiek daugiau negu šešetą Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: gyventojai „Sodrai“ rašo šiek tiek daugiau negu šešetą

2013-01-30 17:48
Tyrimas: gyventojai „Sodrai“ rašo šiek tiek daugiau negu šešetą
Tyrimas: gyventojai „Sodrai“ rašo šiek tiek daugiau negu šešetą / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Maždaug penktadalis šalies gyventojų Lietuvos socialinę draudimo sistemą dešimtbalėje sistemoje vertina 6,33 balo, rodo praėjusių metų gruodžio mėnesį atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės apie valstybinį socialinį draudimą tyrimas.

7 balais „Sodrą“ įvertino 21 proc. apklaustųjų, 6 ir 8 balais - 18 proc., o „penketuką“ parašė 15 proc. apklausos dalyvių.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Sprinter  tyrimai“ atliktą apklausą „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius trečiadienį pristatė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui.

Pasak tyrimo, didžiausias „Sodros“ trūkumas yra per mažos pensijos ir pašalpos - taip mano 56 proc. apklaustųjų. Po 40 proc. tyrimo dalyvių mano, kad tai yra didelė biurokratija bei deficitinis biudžetas, dar 32 proc. - per didelės įmokos.

Šalies gyventojų nuomonės dėl to, koks geriausias būdas apsirūpinti pensija senatvei, pasidalijo maždaug per pusę - po trečdalį apklaustųjų pareiškė, kad norėtų įmokas paskirstyti „Sodrai“ ir privatiems pensijų fondams ir gauti dvi išmokas. Tiek pat apklausos dalyvių norėtų visą įmoką mokėti „Sodrai“ ir gauti tik jos pensiją.

64 proc. gyventojų dalyvautų „Sodros“ sistemoje, jeigu tai ir nebūtų privaloma. Beveik tiek pat - 66 proc. - mano, kad socialinis draudimas turi būti valstybinis, 21 proc. - neturėtų būti valstybinis.

49 proc. apklausos dalyvių nepritaria, kad mažiau uždirbusiųjų pensijos būtų didinamos daugiau uždirbusiųjų sąskaita. 26 proc. sutiktų, kad tai būtų daroma.

55 proc. gyventojų pareiškė, kad pensijų lygį lemia valdžios sprendimai, o 38 proc. - sumokėtos įmokos. Beveik tiek pat įsitikinę, kad pensijų dydį lemia ekonominė šalies situacija, infliacija arba demografinė padėtis.

Socialinis draudimas yra valstybinis todėl, kad privačios draudimo bendrovės gali bankrutuoti, mano 44 proc. žmonių, 31 proc. sako, kad žmonės labiau pasitiki valstybiniu draudimu, o dar 26 proc. - privačioms bendrovėms kai kurios draudimo rūšys neapsimoka.

51 proc. žmonių mano, kad dalyvavimas socialinio draudimo sistemoje yra privalomas, nes dauguma nesirūpina savo ateitimi, o ištikus nelaimei reikalauja valstybės paramos. Beveik trečdalis apklaustųjų sakė, kad dauguma gyventojų nelinkę solidariai padėti socialiai pažeidžiamiems.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra