Už stogo remontą skolą išieškos prievarta Pereiti į pagrindinį turinį

Už stogo remontą skolą išieškos prievarta

2003-12-19 09:00

KONFLIKTAS

Už stogo remontą skolą išieškos prievarta

Dalis klaipėdiečių butų savininkų vis dar nesupranta, kodėl jie yra verčiami mokėti už namo, kuriame gyvena, bendrosios dalinės nuosavybės remonto darbus.

Vyresnio amžiaus, ypač kitakalbiai, taip ir neišmokę lietuviškai (todėl gyventojų susirinkimuose, kur kalbama valstybine kalba, neturintys ką veikti), vis dar nepajėgia suprasti, kodėl jie, privatizuodami butus, dabar turi būti finansiškai atsakingi už visą namo būklę.

Į redakciją kreipėsi dvi Kauno g. 7 namo gyventojos, kurioms rūpi, ar pagrįstai „Ąžuolyno valdos“ joms skaičiuoja skolą už atliktą namo stogo remontą, kuriam jos nedavė sutikimo.

Apskundė skolininkus teismui

Name Kauno g. 7 gyvenančios Tamara Rybalkina ir Irina Panait pasakojo, kad stogo remontas buvo atliktas prieš metus ir kainavo 71 tūkst. litų. Ši suma buvo išdalinta visiems butų savininkams, kurių daugiau kaip pusė (51) davė savo sutikimą atlikti darbus. Nuo kiekvieno buto kvadratinio metro gyventojai turi mokėti už stogo remontą po 18 litų, todėl, suprantama, didesnių butų savininkai moka brangiau. Moterys tvirtino, kad rangovas buvo parinktas be konkurso. Abi tvirtino, kad stogą remontavo tame pačiame name gyvenančiam žmogui priklausanti statybos įmonė.

„Ar teisingai elgiasi „Ąžuolyno valdos“, iš manęs, kas mėnesį gaunančios 342 litų dydžio pensiją, per prievartą išskaičiuodamos po 25 litus už remonto darbus?“ – klausė T.Rybalkina. Ji paaiškino, kad jos butui yra priskaičiuota beveik tūkstančio litų suma, kurią namų valdos reikalauja atiduoti per trejus metus. Tiesa, moteris prisipažino nemokanti jai primestos skolos dalies, todėl jai pradėti skaičiuoti delspinigiai. O „Ąžuolyno valdos“ kreipėsi į teismą, siekdamos išsiieškoti skolą iš gyventojų.

Administratorius – teisus

Savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Birutė Paulaitienė paaiškino, kad „Ąžuolyno valdos“ pasielgė teisingai stogo remonto darbų išlaidas paskirsčiusios visiems namo gyventojams. Pagrindinė administratorių funkcija - prižiūrėti bendrąją dalinę namo gyventojų nuosavybę. Pasak B.Paulaitienės, stogo remontas yra laikomas privalomu darbu, kuriam atlikti netgi nėra būtinas gyventojų sutikimas. Todėl, kaip sakė pašnekovė, „Ąžuolyno valdos“, išdalinusios stogo remonto išlaidas visiems butų savininkams, pasielgė teisingai. „Jeigu gyventojai nemoka skolos, administratorius gali teismo keliu ją išsiieškoti“, - sakė valdininkė. Kaip tik taip ir pasielgė „Ąžuolyno valdos“.

Pateikė geriausią pasiūlymą

I.Panait abejonių kelia atliktų stogo remonto darbų kaina. Ji teiravosi, kas galėtų įvertinti, ar iš tiesų atlikti būtini darbai, ar nebuvo pažeistos procedūros dėl rangovo parinkimo.

B.Paulaitienė paaiškino, kad administratorius neprivalo skelbti konkurso rangovui parinkti. Jį parinkti galima kainų apklausos būdu. Tačiau „Ąžuolyno valdų“ direktoriaus pavaduotojas Leonardas Rimkus parodė dokumentus, patvirtinančius, kad konkursas rangovui parinkti įvyko. Jame dalyvavo penkios firmos, iš kurių laimėtoju pripažinta Vidmanto Ato individuali įmonė. Ši įmonė, pasak L.Rimkaus, pateikė palankiausią pasiūlymą dėl darbų kainos bei apmokėjimo už juos. Pašnekovas akcentavo, kad V.Ato įmonė, pernai rudenį suremontavusi namo stogą, net trejiems metams – iki 2005 m. rugsėjo 1 d. – atidėjo mokėjimus. Dar svarbu, kad ši įmonė suteikė darbams 10 metų garantiją.

L.Rimkus kategoriškai paneigė kaltinimus, kad pasirinktos statybos įmonės savininkas gyvena Kauno g. 7 name.

Praėjusios kadencijos miesto tarybos narys L.Rimkus paaiškino, kodėl buvo renkami gyventojų, pritariančių stogo remontui, parašai. Į gyventojų susirinkimus, kurie buvo skelbti du kartus, atėjo tik maža dalis 90 butų namo savininkų (vienąkart – 9, po mėnesio – 12). Norint sužinoti, ar likę gyventojai pritaria stogo remontui (rangovas jau buvo parinktas), nuspręsta juos apklausti individualiai.

Į susirinkimus nevaikščiojo

Butų, kuriuose gyvena T. Rybalkina ir I.Panait, atstovai nebuvo nė viename iš minėtų susirinkimų, nepasirašė sutinkantys, kad būtų remontuojamas namo stogas. Pasak L.Rimkaus, nuo 2002 m. vidurio, kai pradėti rinkti pinigai iš gyventojų už stogo remontą, nė viena iš šių gyventojų (ir dar bene dešimt butų savininkų) nesumokėjo nė cento, todėl „Ąžuolyno valdos“ ir kreipėsi į teismą dėl skolos išieškojimo. Skolininkams skaičiuojami delspinigiai. Pašnekovas teigė, kad jeigu butų savininkai kreiptųsi į administratorių, nurodytų objektyvias priežastis, dėl kurių jie delsia (ne nesirengia!) mokėti skolą, delspinigių klausimas galėtų būti svarstomas. „Ąžuolyno valdų“ direktoriaus pavaduotojas nesutiko su T.Rybalkinos ir I. Panait kaltinimais, kad niekas su jomis asmeniškai nesikalbėjo apie tai, kad skolos bus išieškomos teismo keliu. „Asmeniškai kalbėtis mes ir neprivalome. Skolininkai gavo po tris įspėjimus raštu susimokėti skolas, tik tada kreipėmės į teismą“, - sakė L.Rimkus.

Vis dar yra daug klaipėdiečių, kurie nenori suprasti, kad namas priklauso visiems butų savininkams, todėl jo priežiūra, kuri, žinia, kainuoja, taip pat turi rūpintis visi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų