Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės tarnybos departamentas reorganizuojamas į agentūrą, ieškoma vadovo

2022-08-23 08:57
BNS inf.

Valstybės tarnybos departamentas (VTD) nuo sausio 1-osios reorganizuojamas į agentūrą, įstaigai ieškoma naujo vadovo.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė / P. Peleckio / BNS nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį informavo paskelbusi konkursą pertvarkomos įstaigos direktoriui.

Pasak ministrės Agnės Bilotaitės, šiai pozicijai ieškomas „pokyčių lyderis, norinti prisidėti prie valstybės tarnybos tobulinimo“. Ministerija pabrėžia, kad agentūroje darbuotojų skaičius nesikeis – ir toliau dirbs apie 60 darbuotojų.

Anot A Bilotaitės, šios permainos yra visos valstybės tarnybos pertvarkos dalis, o VTD virsmas į agentūrą „nėra formalumas ar pavadinimo pakeitimas“.

„Iš esmės tai yra kokybinis šuolis viešajame valdyme – keisis įstaigų valdymas, vadovai įgaus daugiau įrankių pažangiai valdysenai, darbuotojų pritraukimui, motyvavimui, kompetencijų stiprinimui. Tai leis kurti modernią valstybės tarnybą, kuri gebėtų veikti greitai, būtų atspari grėsmėms ir atlieptų šalies gyventojų lūkestį laiku gauti kokybiškas paslaugas“, – teigė A. Bilotaitė.

Tai leis kurti modernią valstybės tarnybą, kuri gebėtų veikti greitai, būtų atspari grėsmėms ir atlieptų šalies gyventojų lūkestį laiku gauti kokybiškas paslaugas.

Pasak ministerijos, šiuo metu valstybėje nėra įstaigos, atsakingos už viešojo valdymo politikos įgyvendinimą, įskaitant biudžetinių bei viešųjų įstaigų stebėseną. Iki šiol pagrindinė VTD funkcija buvo centralizuotų atrankų vykdymas.

Žadama, kad išplėtus funkcijas, naujoji Viešojo valdymo agentūra taps kompetencijų centru, kuris konsultuos visas šalies biudžetines ir viešąsias įstaigas „dėl efektyvios ir šiuolaikinės valdysenos“.

Planuojama, kad viešojo valdymo agentūra atliks viešojo sektoriaus įstaigų, kokybės vadybos priemonių taikymo bei administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo stebėseną ir analizę. Ji turėtų veikti kaip analitinis centras, valdantis didelės apimties duomenis apie viešojo sektoriaus įstaigų tinklą, funkcijas, procesus.

VRM teigia, kad viešojo sektoriaus pertvarka yra vienas Vyriausybės nustatytų prioritetų, o tam įgyvendinti yra vykdomi trys projektai – funkcijų peržiūra ir institucijų tinklo optimizavimas, administracinių ir viešųjų paslaugų peržiūra bei valstybės tarnybos pertvarka.

Anot VRM, valstybės tarnybos pertvarka siekiama ją tobulinti stiprinant vadovavimo ir lyderystės gebėjimus, didinant valstybės tarnybos profesionalumą, lankstumą ir efektyvumą, modernizuojant žmogiškųjų išteklių valdymą, diegiant inovacijas ir valstybės tarnybą priartinant prie darbo santykių, darbo užmokestį susiejant su darbuotojų kompetencijomis, gebėjimais ir veiklos rezultatais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra