Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Žydrūnas Plytnikas pagaliau prisipažino, kad informaciją apie politikų jam daromą spaudimą perdavęs Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).
Penktadienį išplatintame pranešime spaudai VPT vadovas informavo, kad „medžiaga apie politikų jam daromą spaudimą buvo perduota STT“.
Iki šiol Ž.Plytnikas slėpė, kam perdavęs tokio pobūdžio informaciją, tik prieš kelias dienas prisipažino, jog suteikęs ją neįvardytos institucijos operatyviniam darbuotojui.
„Pirmųjų bandymų daryti spaudimą sulaukiau vos tik tapęs Tarnybos vadovu. Mano kaip piliečio ir valstybės tarnautojo pareiga buvo nedelsiant kreiptis į teisėsaugą. Tolimesnius mano veiksmus lėmė noras nepakenkti tyrimui ir dėl to negalėjau atskleisti institucijos, kurioje vykdomas tyrimas. Tikiuosi, kad šis tyrimas prisidės prie viešųjų pirkimų skaidrinimo Lietuvoje“, - pranešime spaudai cituojamas Ž.Plytnikas.
Pasak pranešimo, VPT vadovas „užtikrina, kad dedamos visos pastangos, jog bandymai trukdyti viešųjų pirkimų skaidrinimui, būtų sustabdyti“. „Lietuvoje kasmet įvykdoma viešųjų pirkimų už 10 milijardų litų. Kartu su Ūkio ministerija siekiame, kad šioje srityje neliktų vietos korupcijai. Todėl žiniasklaidoje pasigirstančios spekuliacijos neva spaudimą man darė ministras Dainius Kreivys, yra melas“, - tvirtina Ž.Plytnikas.
STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė pareiškė negalinti nei patvirtinti, nei paneigti Ž.Plytniko pranešimo dėl kreipimosi į šią instituciją.
"Nelabai ką naujo galime pasakyti. Kaip jau esu minėjusi, oficialaus jo pareiškimo mes neturime. Jeigu jis kreipėsi į kurį nors pareigūną žodžiu, tokios informacijos mes bet kokiu atveju viešinti negalime. Todėl ir patvirtinti, kad jis tikrai kreipėsi į STT, negaliu", - sakė ji portalui.
Prieš kurį laiką VPT vadovas pareiškė, kad dėl kai kurių politikų daromo spaudimo kreipėsi į teisėsaugą, tačiau neįvardijo nei operatyvinių institucijų, į kurias buvo kreiptasi, nei spaudimą neva dariusių politikų pavardžių.
STT ir Generalinė prokuratūra teigė negavusios jokių Ž.Plytniko pareiškimų raštu, tačiau pripažino, kad kai kuriais atvejais gali būti fiksuojama žodžiu gauta informacija ir pagal ją vykdomas tyrimas tuomet gali tapti valstybės paslaptimi.
Naujausi komentarai