Pereiti į pagrindinį turinį

A. Zuokienė nėjo balsuoti

2012-10-29 08:50
A. Zuokienė nėjo balsuoti
A. Zuokienė nėjo balsuoti / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Abu kandidatai nepriimtini, bet balsuoti reikia. O gal į rinkimus neiti? Taip vakar samprotavo pirmajame Seimo rinkimų ture pralaimėję politikai – jie, kaip ir visi rinkėjai, sprendė dilemą: ką pasirinkti?

Antrąjį turą ignoravo

Į antrąjį rinkimų turą išėjus tik politiniams priešininkams arba ideologiškai tolimiems politikams, Vilniaus vienmandatėse kandidatavę, bet pralaimėję politikai turėjo gerai pasukti galvą: ar tikrai verta atiduoti balsą už politinį konkurentą? Daugelis jų sukandę dantis vis rinkosi, kaip patys sako, mažesnę blogybę.

Vis dėlto kai kurie antrajame rinkimų ture nė nebalsavo.

Taip pasielgti nusprendė Vilniaus mero žmona, politinės Sąjungos TAIP atstovė Agnė Zuokienė. Politikė prisipažino: nė vienas kandidatas Senamiesčio apygardoje jai nepriimtinas, nes į antrąjį turą iškopė konservatorius Arvydas Anušauskas ir Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius.

„Šįkart rinkimuose nedalyvavau, nes abu kandidatai Seime Vilniui aktualiais klausimais visąlaik balsavo prieš. Turiu pasidariusi analizę – taigi jie parlamente veikė prieš vilniečių interesus. Negalėjau prisiversti eiti balsuoti, nenorėčiau elgtis vaikiškai ir gadinti biuletenio. Todėl tiesiog niekur nėjau. Be to, sirguliuoju“, – vakar atviravo A.Zuokienė.

Merienė aiškino nesanti nusistačiusi nei prieš A.Anušauską, nei prieš P.Auštrevičių, tačiau kitaip šiomis aplinkybėmis esą pasielgti negalėjo.

Kairysis – už premjerą

Antakalnio apygardoje, kur kaunasi valdančiosios koalicijos lyderis Andrius Kubilius ir „Drąsos kelio“ kandidatė, beje, buvusi konservatorė Aurelija Stancikienė, bene visi buvę varžovai palaikė A.Kubiliaus kandidatūrą.

Kad paramą jam išreiškė liberalcentristas Gintautas Babravičius – nieko nuostabaus. Tačiau jį parėmė ir trečias šioje vienmandatėje likęs socialdemokratas Juras Požela. „Manau, kad jis ir nugalės. Aš pats balsuoju Senamiesčio apygardoje (čia varžosi konservatorius A.Anušauskas ir Liberalų sąjūdžio atstovas P.Auštrevičius – red. past.). Už ką atidaviau balsą, pasilaikysiu sau. Apsisprendimas nebuvo lengvas“, – kalbėjo J.Požela.

Ne tik kai kuriuos kairiuosius, bet ir liberalus antrasis rinkimų turas privertė giliai susimąstyti: kuris kandidatas, jei abu nepriimtini, – mažiau blogesnis. Antai Liberalų sąjūdis Žirmūnų apygardoje rėmė konservatorę Viliją Aleknaitę-Abramikienę, kuri prieštaraudama, kad būtų rodomas italų režisieriaus Romeo Catellucci spektaklis „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ „Sirenų“ festivalyje, pasiūlė liberalų kultūros ministrui Arūnui Gelūnui prišlapinti į lėkštę.

V.Aleknaitės-Abramikienės priešininkas šioje apygardoje buvo socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

Rinkosi tradiciją

Galvosūkį, kas geriau – kairysis V.Andriukaitis ar konservatorė V.Aleknaitė-Abramikienė, sprendė ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas. Jis taip pat kandidatavo šioje apygardoje.

„Jau ką palaikiau, tą palaikiau. Nenoriu atskleisti. Sunkus pasirinkimas, labai sunkus“, – nenoriai kalbėjo A.Čaplikas. Vakar jis samprotavo, kad čia turėtų nugalėti V.Andriukaitis.

Mažiausiai sukti galvą politikams, matyt, reikėjo Naujamiesčio rinkimų apygardoje, kur varžėsi Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė ir „Drąsos kelio“ vedlė Neringa Venckienė.

Šioje apygardoje kandidatavęs ir trečias likęs socialdemokratas Faustas Latėnas leido suprasti balsavęs už I.Degutienę. „Atskleisti nenorėčiau. Esu ne Lietuvoje, o Maskvoje, tad čia ir balsavau. Pasirinkti nebuvo sunku. Paprastai renkuosi tradicinius dalykus“, – sakė žinomas kompozitorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra