Net trys Palangos ugdymo įstaigos pretenduoja į gražiausiai tvarkančiųjų savo teritoriją titulą – Švietimo ir mokslo ministerijos surengtame konkurse dalyvauja Pradinė mokykla bei vaikų darželiai „Nykštukas“ ir „Žilvinas“.
Ketvirtadienį konkurso komisija lankėsi Pradinėje mokykloje, trečiadienį vertintos „Nykštuko“ ir „Žilvino“ teritorijos. Ugdymo įstaigų aplinką apžiūrėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vyriausioji specialistė Laima Jankauskienė, Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Šiaulytienė, Lietuvos jaunimo turizmo centro direktorė Virginija Petrevičienė, taip pat – Vilniaus kolegijos Kraštotvarkos katedros vedėja Gražina Palaitytė bei dėstytoja Rimantė Kondratienė.
Norą dalyvauti konkurse pareiškė per 40 šalies mokyklų bei darželių.
„Palangos ugdymo įstaigos, dalyvaujančios šiame konkurse, pasirengusios labai gerai. Ikimokyklinėse įstaigose yra sukurtos poilsio zonos, taip pat atskiros teritorijos skirtos žaidimams, sportui. Atkreiptinas dėmesys į ypatingą augalų priežiūrą, suformuotus specialius sveikatingumo takus. Ir estetiniu požiūriu vertindama galiu pasakyti daug gražių žodžių“, - kalbėjo D. Šiaulytienė.
Lopšelis – darželis „Nykštukas“ šiame konkurse dalyvavo ir praėjusiais metais. D. Šiaulytienė pasidžiaugė, kad į pernai specialistų duotus patarimus buvo atsižvelgta.
„Padaryta didžiulė pažanga, ir tai yra labai svarbu. Teritorija planuojama ne atsitiktinai, o vertinant visumą. Po praėjusiais metais duotų rekomendacijų darželio direktorė susisiekė su Klaipėdos universiteto kraštotvarkos specialistais bei sulaukė vertingų patarimų. Pavyzdžiui, darželio teritorijoje nudžiuvęs kaštonas nebuvo nupjautas – jis tapo meninis objektas, prieglobstis paukščiams su labai gražiais inkilais“, - kalbėjo Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė. Ji taip pat pasidžiaugė ir „Žilvino“ bei Pradinės mokyklos teritorijų grožiu.
Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų konkursas pirmą kartą buvo surengtas Švietimo ir mokslo bei Aplinkos ministerijų iniciatyva. Komisijoje, be ministerijų atstovų, dalyvavo ir Kraštovaizdžio architektų sąjungos bei draugijos „Lietuvai pagražinti“ nariai.
„Tai buvo labai įdomaus darbo startas, juo labiau kad iki tol šalies mastu tokie konkursai nebuvo rengiami. Ugdymo įstaigų susidomėjimas buvo didžiulis, ir jau pirmojo konkurso metu paaiškėjo, jog mokykloms bei vaikų darželiams nepaprastai trūksta informacijos bei profesionalios pagalbos, rekomendacijų, kaip prižiūrėti bei gražinti įstaigos teritoriją. Pastebėjome, kad vietinėje aplinkoje dažniausiai želdiniai bei kraštovaizdis formuojami savo nuožiūra, pasiremiant intuicija. Ir daroma tai paprastai bendruomenės bei savomis lėšomis, nors, žinoma, yra nemažai atvejų ir kai prisideda Savivaldybės“, - kalbėjo D. Šiaulytienė.
Anot Švietimo ir mokslo ministerijos specialistės, ugdymo įstaigų atstovai labai pasigenda konkrečių rekomendacijų, kaip tvarkyti, karpyti augalus, prižiūrėti medžius, kaip juos genėti, kur formuoti gėlynus, kur daryti rekreacines zonas.
„Anksčiau, kai mokyklos bei vaikų darželiai buvo planuojami ir statomi pagal tipinius projektus, teritorijai nebuvo skiriamas labai didelis dėmesys. Tačiau pastaruoju metu švietimo įstaigų vadovai vienbalsiai teigia, kad jiems labai reikia tokios pagalbos, ir kad Švietimo ir mokslo ministerijos dėmesys šiuo klausimu yra būtinas. Todėl šiemet geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų konkursas surengtas antrą kartą“, - sakė D. Šiaulytienė.
Po mėnesio Vilniuje bus surengtas visų konkurso dalyvių susitikimas bei rezultatų aptarimas. Dešimčiai gražiausiai besitvarkančių įstaigų bus įteiktos Švietimo ir mokslo ministerijos atminimo lentos su užrašu „Geriausiai tvarkoma 2011 m. mokyklos (darželio) teritorija“, skirtos tvirtinti prie pastato fasado.
Naujausi komentarai