Labiausiai nuo dviračių vagysčių kenčia Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos ir Telšių apskričių gyventojai. Per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruotos 567 dviračių vagystės.
Tokius duomenis pateikė Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.
Daugiausia vagysčių tradiciškai užregistruojama Vilniaus apskrityje, kur 100 tūkst. gyventojų tenka 29 dviračių vagystės. Panevėžio apskrityje 100 tūkst. gyventojų šiemet jau teko 20, Klaipėdos –19, Telšių – 18, o Kauno apskrityje – 14 dviračių vagysčių. Vertinant skaičius, kiek vagysčių buvo užregistruota per šių metų pirmus penkis mėnesius ir juos lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, šių vagysčių protrūkis fiksuotas Panevėžio ir Telšių apskrityse, kur jų skaičius išaugo atitinkamai net 83 ir 63 procentais.
Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo skyriaus ekspertė Zita Davidonienė pastebi, kad gyventojai vertina kriminogeninės situacijos sudėtingumą ir aktyviai domisi galimybe apsisaugoti nuo dviračio vagystės nuostolių, juos draudžia kartu su namų turtu. „Jeigu prieš dvejus metus mes dar turėjome klientus supažindinti su galimybe apdrausti dviratį su draudimo apsauga už draudimo vietos ribų, šiandien jie patys teiraujasi tokios apsaugos. Pastebime, kad tie, kurie draudžia turtą ir turi dviratį, praktiškai visuomet papildomai pasirenka ir jo draudimą“, – teigia draudimo ekspertė ir aiškina, kad draudimo apsauga už draudimo vietos ribų garantuoja, kad draudimo bendrovė atlygins nuostolius ne tik tais atvejais, kuomet dviratis pavagiamas iš namų, bet ir tada, kai jis laikomas kitoje vietoje, pavyzdžiui, poilsio namuose, viešbutyje, sodyboje ir pan.
Draudžiant dviratį draudimo suma įvertinama pagal jo įsigijimo kainą. Draudimo bendrovė yra apdraudusi nuo 1 iki 39 tūkst. litų vertės dviračių, vidutinė draudimo suma siekia 2,6 tūkst. litų. Statistika atspindi, kad vidutiniškai dėl vagysčių klientai patiria 1,5 tūkst. litų žalą. Dažniausiai ilgapirščiai į dviračius pasikėsina, kai jie net ir prirakinti paliekami kiemuose prie namų, parduotuvių, sandėliukuose, laiptinėse.
Taip pat pastaruoju metu dėmesį atkreipia įžūlių vagysčių atvejai, kuomet pavagiami prie automobilių prirakinti dviračiai arba kai jie būna atimami iš vaikų. Įvertinus vagysčių pobūdį, dviratininkams rekomenduojama nepalikti dviračių be priežiūros nei nakčiai, nei kelioms minutėms ir juos įvežti į rakinamą patalpą. Reiktų pasirūpinti patikima spyna, dviratį rakinti prie sunkiai pajudinamo objekto stebėjimo kamerų matomumo zonose.
Naujausi komentarai