Pereiti į pagrindinį turinį

Krizė tautiečiams pakirpo sparnus

2009-06-30 13:44
Krizė tautiečiams pakirpo sparnus
Krizė tautiečiams pakirpo sparnus / Shutterstock nuotr.

Bendrovės „Interneto partneris“ valdomas didžiausias Lietuvoje lėktuvų bilietų pardavimo internete portalas „Greitai.lt“ paskelbė populiariausių pirmojo 2009-ųjų pirmojo pusmečio oro krypčių sąrašą. Šių metų sausio - birželio mėnesiais per „Greitai.lt“ sistemą skrydžius rezervuojantys keleiviai dažniausiai skrido į Paryžių, Briuselį, Londoną, Dubliną ir Kopenhagą.

Tuo tarpu tuo pačiu laikotarpiu pernai metais lietuviai dažniausiai skraidė į Airijos sostinę Dubliną. Antra populiariausia kryptis buvo Londonas, už jo - Paryžius, Kopenhaga ir galiausiai Briuselis. 

„Tai, kad pirmojoje 2008-ųjų metų pusėje daugiausiai bilietų buvo perkama į Dubliną ir Londoną, galima paaiškinti besitęsiančia emigracijos banga - žmonės tebeieškojo geriau apmokamo darbo svečiose šalyse. Tačiau pasaulį supurčiusi finansų krizė lėmė tai, kad tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Airijoje darbo vietų skaičius sumažėjo, todėl ir skraidančių tomis kryptimis šiemet yra mažiau“, - sakė „Interneto partnerio“ direktorius Vladas Sapranavičius.

Lyginant su pirmuoju 2008 m. pusmečiu, laiko tarpas nuo rezervacijos atlikimo iki skrydžio datos per pirmąją šių metų pusę sumažėjo beveik ketvirtadaliu, t.y. 24 proc. Vidutinis dienų skaičius nuo rezervacijos iki išvykimo 2009 sausio - birželio mėn. siekė 30,45 d., tuo tarpu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus - 39,93 d.

„Keleiviai atsargiau renkasi lėktuvų bilietus ir pasilieka mažesnį laiko tarpą iki skrydžio. Tai daroma dėl kelių priežasčių: visų pirma žmonės būgštauja dėl nestabilios ekonominės situacijos, todėl neplanuoja kelionių į priekį. Po nacionalinio oro vežėjo bankroto, pirkėjai ėmė atsargiau vertinti ir pačias oro linijas“, - pokyčių priežastis aiškino V.Sapranavičius. 

Anot  „Interneto partnerio“ vadovo, panašios tendencijos turėtų išlikti ir antrąjį 2009-ųjų pusmetį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų