Pereiti į pagrindinį turinį

Iš šešėlinės prekybos padangomis – 6 mln. litų pajamų

2013-01-15 13:47
Iš šešėlinės prekybos padangomis – 6 mln. litų pajamų
Iš šešėlinės prekybos padangomis – 6 mln. litų pajamų / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kelerius metus apsukrūs kauniečiai krovėsi milijonus iš prekybos restauruotomis padangomis. Palankiomis sąlygomis Vokietijoje ir Lenkijoje įsigytas, lietuvių vis dar vertinamas, restauruotas padangas parduodavo be jokių dokumentų.

Nuslėpė mokesčius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame didelės vertės sukčiavimu ir daugiau nei 1,7 mln. litų mokesčių nuslėpimu įtariami kauniečiai padangų prekiautojai.

Atliekant tyrimą atskleista, kad Kaune registruotos bendrovės direktorius su akcininku kelerius metus vertėsi restauruotų automobilių padangų importu į Lietuvą iš Europos Sąjungos bendrovių.

Daugiausia padangos į Lietuvą keliavo iš Vokietijos ir Lenkijos. Sukčiavimu įtariami asmenys, sunaikinę įsigijimo dokumentus ir neišrašę jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, pardavinėjo padangas Lietuvoje įvairiems juridiniams, fiziniams asmenims.

Parduodavo ir Aleksote

Pareigūnų duomenimis, įmonė turėjo savo tinklą, kuriame ir realizuodavo atsivežtas padangas. Vieni pelningiausių taškų buvo įsikūrę Aleksoto ir automobilių turgavietėse. Šiose vietose pirkėjams retai kada prireikia pirkimo dokumentų. Dažnu atveju automobilių turgavietėje parduotos padangos netrukus išriedėdavo iš Lietuvos.

Mokesčius slėpę verslininkai naudojosi ir nedidelių įmonių prekiaujančių padangomis paslaugomis. Esant reikalui įmonė išrašydavo fiktyvius pardavimo dokumentus, tačiau jų vedamoje buhalterijoje atsispindėjo visai kiti skaičiai.

Neabejojama, kad užsienyje pirkdami padangas įmonės vadovas ir akcininkas taip pat susitardavo jiems palankiomis sąlygomis. Užsieniečių išduoti dokumentai labiau buvo reikalingi tik važiuojant iki Lietuvos sienos.

Vengė reklamos

Pelningiausias periodas įmonei buvo pavasaris ir ruduo, kai vairuotojai keičia padangas. Restauruotų padangų pasirinkimas įmonėje taip pat buvo nemenkas. Vienos padangos kaina svyravo nuo 40 iki 20 litų.

Gerai besisukantys verslininkai vengė reklamuotis. Jų firmos iškabos važiuojant gatve nelįsdavo į akis. Kadangi įmonėje, be direktoriaus ir akcininko, dirbo dar trys žmonės – buhalterė ir pora darbininkų, juodai uždirbtas pelnas nusėsdavo dviejų žmonių kišenėse.

Nustatyta, kad per kelerius metus Kauno bendrovė iš prekybos padangomis gavo beveik 6 mln. litų pajamų. Apskaičiuota, kad į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau kaip 900 tūkst. litų pridėtinės vertės ir ne mažiau kaip 700 tūkst. litų pelno mokesčių.

Atliko 19 kratų

Atlikdami tyrimą FNTT tyrėjai, bendradarbiaudami su Vokietijos, Lenkijos teisėsaugos institucijų pareigūnais, atliko 19 kratų bendrovės vadovų namuose, automobiliuose, prekybos automobilių padangomis vietose, taip pat pas kitus juridinius, fizinius asmenis, susijusius su šios neteisėtos veiklos vykdymu.

Per kratą bendrovės direktorius namuose buvo rasta ir paimta daugiau nei 800 tūkst. litų, kuriems laikinai apribota nuosavybės teisė, uždraudžiant jais disponuoti. Be to, laikinai apribota ir akcininko nuosavybės teisė į nekilnojamąjį turtą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas direktoriui ir akcininkui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų