Seimo komisija teigia, kad buvusi ūkio ministrė, parlamentarė Birutė Vėsaitė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų skrisdama į Kazachstaną bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu.
Už tokią išvadą trečiadienį balsavo aštuoni Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai, trys balsuodami susilaikė.
„Šioje komisijoje etika matuojame balsais, kiek jų yra, taip ir yra“, - prieš balsavimą replikavo Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys.
Komisijos išvados paprašė pati B.Vėsaitė.
„Labai sunku čia prie ko nors prikibti“, - per komisijos posėdį sakė vienas iš išvados rengėjų „Drąsos kelio“ partijos frakcijos narys Povilas Gylys.
Pasak jo, ministrės ir jos patarėjų bilietai į privatų lėktuvą nupirkti nepažeidžiant įstatymų, tai padarė konkursą laimėjusi bendrovė. Be to, bilietų pirkimu rūpinosi ne pati ministrė, o už tai atsakingi ministerijos pareigūnai.
„Idealus variantas būtų, jeigu Ūkio ministerija užsako lėktuvą, ministerija pasiima dalį bilietų ir pasiūlo verslininkams išsipirkti, - tvirtino P.Gylys. - (...) Gal tai nebuvo labai elegantiški sprendimai, bet ministras neatsako už tai, ministerijos darbuotojai užsakė.“
Pati B.Vėsaitė pakartojo skrydį privačiu lėktuvu rinkusis dėl patogumo, nes kiti Ūkio ministerijos darbuotojai į Astaną vyko 20 valandų, o mokėjo tik keliomis dešimtimis litų mažiau.
„Kreipiausi į ministerijos teisininkus, ar nebus pažeisti interesai, ir jie pasakė, kad nebus, jeigu bilietai paleidžiami į rinką“, - tvirtino eksministrė.
Ji pabrėžė nei ji, nei jos šeimos nariai neturintys bendrovės „Arvi“ akcijų, jokių derybų lėktuve nevyko, todėl nemananti, kad galėjo kaip nors supainioti viešuosius ir privačius interesus.
B.Vėsaitė tvirtino, kad į Kazachstaną daugelio šalių politikai atskrido drauge su verslininkais.
„Noriu jus patikinti, Kazachstane atskridę suskaičiavome 25 užsakomuosius lėktuvus, kuriais atskrido verslininkai ir politikai“, - kalbėjo politikė.
Anot jos, šioje valstybėje verslininkams sunku dirbti be politikų palaikymo. Per jos vizitą esą buvo atidaryta „daug verslo durų, bet tas niekam nerūpi“.
Eksministrė svarstė oponentų taikiniu tapusi dėl savo principingų sprendimų, kai pradėjo domėtis pirmtakų priimtais sprendimais.
„Matau visoje žiniasklaidoje “Moki-veži„ reklamą. Kodėl negalima paprašyti šalutinės paslaugėlės: “kalkite šitą brudą, kuris kapstosi„, jeigu norite gauti reklamos. Bet aš negalėjau užsimerkti, nes nuostoliai būtų man nurašyti“, - kalbėjo B.Vėsaitė.
Minėta įmonė „Moki-veži“ yra susijusi su buvusio ūkio ministro, dabartinio Seimo nario Dainiaus Kreivio šeima.
Gegužės 29-osios prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu iš ūkio ministrės pareigų atleista socialdemokratė B.Vėsaitė anksčiau pripažino, kad „padarė klaidą“, kai su verslininkais jų užsakytu lėktuvu skrido į Kazachstaną.
B.Vėsaitė su dviem patarėjomis bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Tačiau civilinės aviacijos specialistų duomenimis, užsakomasis skrydis verslo klasės lėktuvu į Astaną ir atgal gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, vienam keleiviui kelionė gali kainuoti apie 13 tūkst. litų. „Arvi“ tuo metu derėjosi su Ūkio ministerija dėl Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo sutarties.
Naujausi komentarai