A.Kubilius: šilumos ūkyje, ypač Vilniaus, nėra jokios konkurencijos Pereiti į pagrindinį turinį

A.Kubilius: šilumos ūkyje, ypač Vilniaus, nėra jokios konkurencijos

2012-07-10 14:57
A.Kubilius: šilumos ūkyje, ypač Vilniaus, nėra jokios konkurencijos
A.Kubilius: šilumos ūkyje, ypač Vilniaus, nėra jokios konkurencijos / Simono Švitros nuotr.

Premjeras teigia, kad padėtį šilumos ūkyje ir jo problemas Vyriausybė stengiasi įvertinti sistemiškai, nors gaunama įvairiausių pasiūlymų. Andrius Kubilius kartoja, jog šilumos ūkyje, ypač Vilniaus, nėra jokios konkurencijos.

„Viena iš didžiausių problemų, kurią matome šilumos reikaluose, yra tai, kad, skirtingai nuo kitų energetikos sferų, šilumos reikaluose sukurta labai mažai erdvės konkurencijai. Ypač kai kuriose savivaldybėse, įskaitant ir Vilniaus miestą, jokios konkurencijos praktiškai ir nėra“, - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė ministras pirmininkas.

„Situacija šilumos reikaluose visų mūsų netenkina. Pastaruoju metu tikrai dedama daug pastangų, ir prezidentė, ir Seimo nariai iniciavo naujų įstatymų pataisų, kuriomis siekiama tą situaciją keisti. Bet, matyt, kad reikia dar didesnių pastangų ir labiau sisteminio požiūrio į visą šilumos ūkio problematiką“, - pridūrė premjeras.

Jo teigimu, sudarius galimybes atsirasti konkurencijai, tikimasi daugiau skaidrumo bei mažesnių šilumos tiekimo kainų vartotojams.

„Atskirdami perdavimo tinklus nuo šilumos gamybos, galėtume galvoti apie šių perdavimo tinklų bendrą valstybinį valdymą. Tai būtų galima padaryti tam specialiai įsteigiant sukurtą įmonę ir tikintis, kad tai ne tik sudarys galimybę atsirasti žymiai intensyvesnei konkurencijai šilumos gamyboje, bet taip pat sudarys galimybę ir kainų reguliuotojai Kainų komisijai žymiai efektyviau įgyvendinti šilumos ūkio reguliavimo nuostatas“, - teigė A.Kubilius.

Planuojama, kad šilumos reforma gali paliesti didžiuosius Lietuvos miestus - Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį ir Šiaulius.Vyriausybė pasitarime pirmadienį iš esmės apsisprendė dėl šilumos ūkio pertvarkos gairių, kurios numato didesniuose miestuose atskirti šilumos gamybą nuo tiekimo. Galutinis sprendimas turėtų būti priimtas posėdyje trečiadienį.

Tikimasi, kad tai gali atpiginti šilumos energiją vartotojams, be to, taip bus artėjama prie trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimo.Šilumos ūkio pertvarkos tikslas yra esminis šilumos ūkio monopolijų panaikinimas, statant biokuro katilines ir taip mažinant šildymo kainas.

Ministerijos rengiamoje naujoje šilumos ūkio koncepcijoje, be kita ko, siūloma vasaros sezono metu karštą vandenį daugiabučiuose gaminti ne centralizuotai, o elektriniais boileriais. Tam itin priešinasi šilumos gamybos ir tiekimo bendrovės.

Šiuo metu daugiausia problemų yra Vilniuje, kur šilumos ūkis iki 2016 metų išnuomotas Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomai bendrovei „Vilniaus energija“ ir kur yra vienos didžiausių šalyje šilumos kainų.

Šilumos ūkis yra išnuomotas ir kai kuriuose kituose mažesniuose šalies miestuose, kitur jį valdo savivaldybės, tačiau beveik visoje Lietuvoje gamyba ir tiekimas yra vienose rankose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų