Atšalus orams kauniečiai susirūpino savo sveikata. „Šią ir praėjusią savaitę sulaukėme daugybės pacientų. Pasitaikė daug Roto viruso, peršalusios gerklės, nervų šaknelių uždegimo atvejų“, – teigė bendrosios praktikos gydytoja Irma Vitkauskienė.
Pasak gydytojos, paprastai, kai tik orai atšąla, ligų būna mažiau. „Drėgni orai ir pliusinė temperatūra dažniausiai reiškia, kad susirgimų padaugės. Tuo metu žmonės nesirengia šiltai, nesaugo savo sveikatos ir greičiau peršąla“, – sakė Kaune dirbanti gydytoja.
Šiomis dienomis vyraujantys orai ypač pavojingi vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau I.Vitkauskienė teigia, kad saugotis turėtų ir darbingo amžiaus žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis. Peršalus paūmėja visos ligos.
„Neretai žmonės gydosi bedirbdami. Pacientai stengiasi atsisakyti nedarbingumo lapelių ir sirgdami keliauja į darbus. Žmonės suserga, nes imunitetas nusilpęs, o peršalimas dažniausiai trunka apie dešimt dienų", – pabrėžė I.Vitkauskienė.
Gydytoja pataria gerti vitaminą C, arbatą su imbieru, vartoti vitaminus su mikroelementais, nepamiršti rengtis šiltai, vėdinti patalpas, sportuoti, mankštintis, judėti ir išlaikyti gerą nuotaiką.
Jei peršalote, o liga nesitraukia tris ar keturias dienas ir savijauta tik blogėja, reikia nedelsiant kreiptis į medikus.
„Į kokius peršalimo simptomus reiktų atkreipti didesnį dėmesį?“ – paklausėme gydytojos.
„Meninginius simptomus. Reikia palenkti smakrą prie krūtinės ir stebėti, ar neskauda sprando ir nugaros. Jei skauda, nedelsdami kreipkitės į gydytojus. Stebėkite ir savo tonziles – jei pastebėsite baltas apnašas, žinokite, kad tai taip pat reikalauja gydytojo dėmesio“, – įspėjo bendrosios praktikos gydytoja.
Kauno Centro poliklinikos šeimos gydytoja Arijana Lukaševičienė sakė, kad šiuo metu padaugėjo pacientų, besiskundžiančių bronchitu ir plaučių uždegimu, tačiau slogos ar peršalimo paūmėjimo gydytoja nepastebėjo.
„Viskas priklauso nuo oro. Dabar tai šalta, tai šilta. O tai labai veikia imuninę sistemą“, – pastebėjo medikė.
Naujausi komentarai