Sausakimšoje Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių (LPKTS) salėje trečiadienį pristatytas ilgai lauktas albumas „Tūkstantmečio žiedas. Vilties ir meilės laiškai Lietuvai“. Jame – įvairaus amžiaus, išsilavinimo, likimo žmonių linkėjimai, laiškai, piešiniai, skirti Lietuvai jos vardo paminėjimo 1000-mečiui.
Kaip sakė leidinį pristatydama jo sumanytoja ir sudarytoja sporto medicinos gydytoja Aurelija Davydavičienė, albume sudėti patys geriausi receptai dabar negaluojančiai Tėvynei. „Man, medikei, atrodo, kad šis leidinys – tai gero vaisto receptas visai Lietuvai, kurioje dar nemažai pykčio, nemeilės, nepasitikėjimo“, – sakė A.Davidavičienė.
Sveikinimus, piešinius, laiškus Lietuvai siuntė ne tik šalyje gyvenantys įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, bet ir daugiau nei kelios dešimtys užsienio lietuvių bendruomenių. Leidinyje įamžinti svarbiausi 2009 m. renginiai, skirti Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui“: Žolinčių akademijos iš 1000 augalų išaustas takelis, Dainų šventės „Amžių sutartinė“, 1000 ąžuoliukų sodinimo ir kitų gražių renginių akimirkos, Justino Marcinkevičiaus, Arvydo Sabonio, Reginos Varnaitės, Giedriaus Kuprevičiaus bei kitų žinomų Lietuvos žmonių linkėjimai Tėvynei.
Įdomu, kad jauniausiai šio leidinio laiško autorei Tomai Skučaitei 2009 metais tebuvo vieneri metukai, o vyriausiam laiško autoriui kauniečiui Petrui Narinkevičiui – 96-eri.
Į albumą pateko daugiau kaip 1000 autorių kūriniai. Tarp jų – monsinjoras Vytautas Grigaravičius, knygos pristatyme palinkėjęs Lietuvai daugiau krikščioniškų šeimų, o šalies gyventojams – santarvės ir pakantumo.
Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, padėkojęs albumo sumanytojai už pilietiškumo sklaidą Lietuvoje, pranešė pasirašęs potvarkį dėl A.Davydavičienės apdovanojimo Jono Vileišio medaliu.
Anot K.Davidačienės, albumo pristatymui ji pasirinko LPKTS salę todėl, kad daugiausiai šviesių laiškų Lietuvai ji sulaukė būtent iš tremtinių ir politkalinių, o knygos pristatymą padėjo surengti buvusi tremtinė Vaidevutė Margevičienė.
Naujausi komentarai