Pereiti į pagrindinį turinį

Karinių jūrų pajėgos pristatė savo istorijos metraštį

2012-07-04 12:37
Karinių jūrų pajėgos pristatė savo istorijos metraštį
Karinių jūrų pajėgos pristatė savo istorijos metraštį / Audriaus Vitkausko nuotr.

Minint Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų atkūrimo 20-ąsias metines klaipėdiečiams buvo viešai pirmą kartą pristatytas Karinių jūrų pajėgų istorijos metraštis.

Išleista knyga-albumas ,,Karinių jūrų pajėgų istorijos metraštis“ – tai 300 puslapių KJP archyvinėmis nuotraukomis iliustruotas leidinys, kuriame chronologine tvarka pateikti tarpukario nepriklausomos Lietuvos (1918-1940 m.) karo laivyno formavimosi esminiai įvykiai ir įvykiai, turėję įtakos Karinių jūrų pajėgų atsikūrimui pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais nuo 1990 iki 1992 metų ir tolesnei raidai nuo 1992 iki 2012 metų.

Karinių jūrų pajėgų vadovybei sklandė mintis išleisti tokio pobūdžio leidinį jau nuo 2005 metų. Už šį projektą paskirti atsakingi karininkai pradėjo rinkti medžiagą šiam planuojamam išleisti leidiniui. Buvo renkami ir užrašomi istoriniai faktai, susiję su įvairiais laikotarpiais. Surenkant tarpukario Lietuvos besiformuojančio karo laivyno istorinius faktus labai pagelbėjo dimisijos pulkininko dr. Gintauto Surgailio atlikti tarpukario Lietuvos karo laivyno istoriniai tyrimai.

Renkant žinias apie šiuolaikinių Karinių jūrų pajėgų atsikūrimą labai didelę pagalbą suteikė buvęs Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas dimisijos komandoras Vytautas Urbas, kuris atskleidė daug užfiksuotų ankstyvojo laikotarpio faktų ir perteikė archyvines atkūrimo ir vėlesnių laikotarpių fotonuotraukas. Aprašant vėliausiąjį Karinių jūrų pajėgų raidos periodą, kuris apima paskutinio dešimtmečio laikotarpį, daugiausią žinių surinko ir užfiksavo Karinių jūrų pajėgų karininkai ir kariai atsakingi už bendradarbiavimą su visuomenę, kurie pastoviai fiksavo įvairius Karinėse jūrų pajėgose vykusius praėjusio dešimtmečio įvykius, juos viešino plačiajai visuomenei ir tuo pačiu šios žinutės rado savo vietą naujai kuriamame metraštyje.

Liepos 3 d. į ką tik išleisto Karinių jūrų pajėgų istorijos metraščio pristatymą Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje buvo sukviesti daugelis žmonių, kurie skyrė savo gyvenimo dalį tarnybai Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose, buvo pakviesti Karinių jūrų pajėgų veteranai, šiuo metu tarnaujantys Karinių jūrų pajėgų padalinių, laivų vadai, Klaipėdos karinės įgulos vadai, Klaipėdos universiteto ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovai, kiti garbūs svečiai. Renginį pradėjo Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, kuris visiems susirinkusiems pristatė išleistą metraštį ir buvusius ir esamus Karinių jūrų pajėgų vadus pakvietė pasidalinti prisiminimais apie laikotarpius, kuomet jie vadovavo.

Apie metraščio sukūrimo idėją ir pirmuosius Karinių jūrų pajėgų atkūrimo žingsnius pasakojo buvęs Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas komandoras Vytautas Urbas. Vėliau kalbėjo pirmasis buvęs Karinių jūrų pajėgų vadas dimisijos admirolas Raimundas Baltuška, kuris nušvietė visą Karinių jūrų pajėgų raidą per dvidešimt metų, koks buvo pasiektas progresas. Prisiminimais apie savo vadovavimo laikotarpį taip pat pasidalino buvęs Karinių jūrų pajėgų vadas atsargos jūrų kapitonas Olegas Mariničius ypatingą dėmesį atkreipęs į institucijos personalo ugdymą, kaip vieną esminių dalykų šiuolaikinėms Karinėms jūrų pajėgoms. Ir pabaigoje kalbėjo šiuo metu Karinėms jūrų pajėgoms vadovaujantis flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, kuris papasakojo apie dabartinio laikotarpio niuansus ir tolimesnes Karinių jūrų pajėgų vystimosi perspektyvas, taip pat apžvelgė paskutines išleidžiamo istorijos metraščio kūrimo darbų pabaigos ypatybes. Susirinkusieji prelegentams galėjo užduoti klausimus, į kuriuos gavo išsamius atsakymus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų