Vilnietis Saulius, žygiuodamas ryte į darbą,nemaloniai nustebo, kai gatvėje išvydo sparnus išskleidusį, ant gatvės gulintį balandį. Vėliau eidamas pietauti vilnietis pamatė, kad paukštis vis dar guli toje pačioje vietoje, tačiau jau pervažiuotas automobilių.
„Vaizdas tikrai nebuvo malonus. Vos nedingo apetitas. Iš karto kilo klausimas, kas pasirūpina negyvų paukščių ir gyvūnų pašalinimu iš miesto gatvių, - portalo diena.lt klausė sostinės gyventojas. – Aš nebuvau visiškai šokiruotas sutraiškyto paukščio vaizdu, bet manau, kad tokie vaizdai galėtų traumuoti mažus vaikus“.
Vilniaus miesto Komunalinio ūkio darbuotojas Saulius Valickas pasakojo, kad nugaišusius gyvūnus ir paukščius iš miesto teritorijos šalina „Grindos“ benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba. Jei yra įtarimų, kad negyvas gyvūnas gali būti pasiutligės nešiotojas (lapės, mangutai ar šeškai), jie vežami į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamentą nustatyti, ar gyvūnas nesirgo pasiutlige.
Laukinių gyvūnų ir paukščių gaišenų negalima utilizuoti kartu su kitomis šiukšlėmis. Komunalinio ūkio specialistas teigia, kad surinkti gyvūnai yra laikomi šaldymo kamerose, o vėliau perduodami „Rietavo sanitarinei tarnybai“, kurie pasirūpina kūnų sunaikinimu.
Miesto gyventojai, pamatę negyvus gyvūnus ir paukščius, neturėtų patys bandyti atsikratyti gaišenomis. „Jei įtariama, kad gyvūnas yra pasiutligės rizikos grupėje, specialistai naudoja vienkartines pirštines, radimo vieta dezinfekuojama“, - pasakojo S.Valickas. Pasak specialisto, gyvūnų gaišenas renka specialiai tam apmokyti darbininkai.
Pamačiusius negyvo paukščio ar gyvūno kūnus, gyventojus raginama kreiptis į Benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą ir jiems pranešti apie tikslią aptikto kūno vietą.
Naujausi komentarai