Šalies valdžiai apkarpius pensijas, senjorai ieško būdų, kaip prisidurti duonai. Išmaldos jie neprašo, tačiau siūlo mainus. Objektas – „Ermitažo“ pinigai.
„Sekmadienį „Ermitaže“ mane sustabdė garbaus amžiaus moteriškė. Tvarkinga, švari, lūpos rausvai padažytos. Ji ištiesė man 1-ą „Ermitažo“ pinigą ir klausia: „Ar turite tokių? Jei neturite, duokite man vieną litą mainais į šį pinigą. Kasoje jums tą litą vis tiek grąžins“, - savaitgalio įspūdžiais dalijosi laišką redakcijai parašęs Stasys Kukaris.
Vyriškis prisipažino iš pradžių nesupratęs, ko iš jo nori užkalbinusi moteris. Tačiau ji turėjo kantrybės viską paaiškinti.
„Jei pirksite prekių už 4 litus ir turėsite 1-ą „Ermitažo“ pinigą, kasoje galėsite atsiskaityti ir juo. Trys litai iš piniginės ir vienas „Ermitažo“. Kad galėtum atsiskaityti „Ermitažo“ pinigais, turi pirkti, o aš neturiu už ką. Šiandien paskutinė šio pinigo galiojimo diena, todėl, jei neišnaudosiu, prapuls. O jei išmainyčiau, tai man būtų gerai, o jums – jokio skirtumo: nei išloštumėte, nei praloštumėte“, - įtikinėjo moteris.
Ji buvo atvira: prie tokių gudrybių privedė pensijų mažinimas. „O kas mums belieka daryti, turime ieškoti išeičių“, - S.Kukariui sakė moteris.
Vyriškis nusipirkti „Ermitažo“ pinigo nesutiko, nes ir pats jų turėjo. „Bet būtų įdomu sužinoti, ar tokie pasiūlymai plačiai paplitę“, - svarstė S.Kukaris.
Bendrovės „Maxima LT“ atstovė spaudai Renata Saulytė tikino apie tokius sandorius negirdėjusi. „Žinome, kad prekybos centrų lipdukai buvo paklausi prekė internete. Žmonės keisdavosi arba net pirkdavo, kad surinktų trūkstamus“, - pasakojo R.Saulytė.
Tačiau ji užtikrino, kad tokie abipusiai susitarimai nėra nusikaltimas. „Ermitažo“ litus prekybos tinklo „Maxima“ klientai“ gauna kaip pridėtinę naudą. Kaip žmonės ja pasinaudoja – tik jų reikalas“, - aiškino R.Saulytė.
Naujausi komentarai