Trečiadienį Vilniaus miesto taryba turėtų patvirtinti Kalvarijų turgaus nuomos sąlygas. Tarybos išvakarėse savivaldybė leido Europos aikštėje prekiauti Lietuvos ūkininkams, pritariantiems turgaus nuomai.
Pagal Vilniaus savivaldybės išduotą leidimą antradienį „Europos“ aikštėje leista prekiauti neribotam Žemės ūkio rūmų globojamų ūkininkų skaičiui. Prekybai paskirtas laikas nuo 10 val. ryto iki 14 val. pietų. Apie vidurdienį arčiau gatvės autobusiukus-prekystalius buvo pastatę apie dešimtį šalies ūkininkų, siūlančių tik lietuvišką, natūraliai išaugintą ar pagal tradicinę receptūrą pagamintą produkciją: uogas, mėsos gaminius, kepinius. Lietuvišką kokybę žymi obuolio ženklas.
Dauguma šių ūkininkų savo produktus siūlo ekologiškuose turgeliuose Tymo kvartale, prie prekybos centrų, sekmadieniais – Gedimino ar Savanorių prospektuose, tačiau niekada – Kalvarijų turguje.
„Kažkada prekiavau ir Kalvarijų turguje, tačiau ten ūkininkams nėra vietos. Jos visos išpirktos. Jeigu ne kasdien atvažiuoji prekiauti – labai sudėtinga. Arba tave nugrūda į pašalę arba visai turi išvažiuoti. Gal ir gerai būtų ten prekiauti – žmonių srautai dideli, tačiau nėra vietos ūkininkų produktams, kad jei būtų atskirti nuo perpardavinėtojų. Aš pritariu savivaldybės idėjai turgų išnuomoti ir sutvarkyti. Tada tikrai eičiau ten prekiauti“, - tikino ūkininkė Genutė iš Ukmergės.
„Dabar visi turguje tikina prekiaujantys lietuviška produkcija, nors ne visada tai – tiesa. Pavyzdžiui, ateinu prie senutės ir klausiu, iš kur produktai, o ji – iš Pagirių šiltnamio. Sakau, kad tokio jau dešimt metų nėra. Ai, sako, tada bus iš Kėdainių. O iš tikrųjų jos siūlomi produktai yra lenkiški“, - pavyzdį mestelėjo Vilniaus mero patarėjas privatizacijai Kęstutis Binkauskas.
Vilniaus miesto taryba rytoj greičiausiai pritars siūlymui Kalvarijų turgų privačiai bendrovei konkurso būdu išnuomoti 25 metams. Konkurso laimėtojas kasmet privalėtų savivaldybei už turgaus nuomą mokėti po 1 mln. litų. Kartu jis įsipareigotų savomis lėšomis per 4 metus, nenutraukiant turgaus veiklos, turgavietę renovuoti. Skaičiuojama, kad darbai atsieitų apie 25 mln. litų ir daugiau.
Naujausi komentarai