Pereiti į pagrindinį turinį

Seimūnai narplioja verslininko Antano Boso elnyno teisėtumą

2012-06-21 11:40
Seimūnai narplioja verslininko Antano Boso elnyno teisėtumą
Seimūnai narplioja verslininko Antano Boso elnyno teisėtumą / Vytauto Liaudansko nuotr.

Pajūrio regioniniame parke esantis verslininko Antano Boso elnynas parūpo Seimo Antikorupcijos komisijos nariams.

Jie pasiryžę pasitelkti net Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad išsiaiškintų, ar elnynas atsirado teisėtai.

Antikorupcijos komisijos darbo grupė galimoms korupcijos apraiškoms žemėtvarkos klausimų srityje tirti trečiadienį aiškinosi, ar A.Boso valdomai bendrovei teisėtai saugomoje teritorijoje buvo išnuomota valstybinė žemė. Seimo nariai taip pat bando ištirti, ar 1995 metais tuomečio aplinkos ministro Broniaus Bradausko pasirašytas įsakymas, kuriuo Pajūrio regioniniame parke leista steigti elnyną, yra teisėtas.

„Aplinkos ministerijos atstovai, kurie dalyvavo posėdyje, į mūsų klausimą dėl ministro įsakymo teisėtumo atsakyti negalėjo, todėl į ministeriją kreipsimės raštu. Taip pat kreipsimės į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ir ji įvertintų tą įsakymą, ar jis neprieštaravo tuo metu galiojusiems kitiems teisės aktams“, - teigė Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė.

Įtarimų dėl įsakymo teisėtumo kilo, nes 1992 metais įsigaliojo Vyriausybės nutarimas dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo. Jose numatyta, kad saugomose teritorijose draudžiama kurti stambius specializuotus ūkius.

„Atrodytų, kad Pajūrio regioniniame parke nebuvo galima kurti elnyno, tačiau po trejų metų tuometis aplinkos ministras savo įsakymu A.Bosui leido įsteigti elnyną. Todėl ir kyla labai daug klausimų“, - teigė parlamentarė.

Darbo grupė taip pat aiškinasi, kokiu pagrindu A.Boso valdomai bendrovei Karklėje yra išnuomota valstybinė žemė.

Bėda ta, kad atsirado tos žemės savininkų, kurie ją valdė iki nacionalizavimo, palikuonys, kurie nori atsikurti nuosavybės teisę būtent į tą žemę, kuri išnuomota ir joje dabar ganosi elniai.

Valstybė žmonėms už tą žemę siūlo kompensacijas – po tūkstantį litų už hektarą arba nuosavybę persikelti į Plungės rajoną.

„Niekam ne paslaptis, kad žemė A.Bosui buvo išnuomota ne aukciono būdu. Esą taip nutiko, nes nuomotis ją norą pareiškė tik vienas žmogus, o daugiau norinčiųjų nebuvo. Tačiau, manau, kad jei žmonės būtų žinoję, būtų susidomėję, juk pajūris visus domina. Aplinkos ministerijos atstovai mums aiškino, kad yra sąlygų, kai žemę saugomoje teritorijoje galima išnuomoti ne aukciono būdu, tačiau į tai dar reikia įsigilinti“, - A.Bilotaitė tvirtino, jog tyrimas bus tęsiamas.

Parlamentarės žiniomis, 49 hektarai valstybinės žemės Pajūrio regioniniame parke yra išnuomota bendrovei „Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija“, kurios prezidentu yra A.Bosas.

Seimo nariams darbo grupės posėdyje nepavyko sužinoti, už kokią kaina žemė išnuomota – dėl šių duomenų į atsakingas institucijas bus kreipiamasi raštu.

„Jei nustatysime, kad ministro įsakymas, kuriuo leista steigti elnyną yra neteisėtas, sieksime jį anuliuoti. Bandau dėlioti, jog tuomet teks kompensuoti dėl tokio neteisėto sprendimo asmens patirtus nuostolius ir reikalauti atsakomybės iš žmonių, priėmusių tokį sprendimą“, - į ateitį žvelgė A.Bilotaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų