1,5 tūkst. – tiek parašų po peticija, pasisakančią prieš smurtą prieš moteris, sekmadienį surinkta Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.
Nuo pat sekmadienio vidurdienio ten vyko prieš smurtą šeimoje nukreipta socialinė akcija-koncertas „Mes galim!“. Iki pat vėlyvos popietės Mokytojų namų kiemelis virte virė. Užsukę miestiečiai galėjo pasigrožėti dailininkų Jūratės Stauskaitės, Dovilės Tomkutės ir Arvydo Baltrūno paveikslais, kurie vėliau išsibarstys po Lietuvos moterų krizių centrus.
Improvizuotus grožio salonus po atviru dangumi įkūrę meistrai nemokamai konsultavo moteris ir kiekvienai padėjo atrasti savo žavesio receptą. Aktorius Aistis Mickevičius pristatė savo kūrybos kvepalus, o iš televizijos ekranų visiems puikiai pažįstamas virtuvės šefas Linas Samėnas siūlė paragauti jo rankomis gamintų skanumynų.
Tačiau bene daugiausia lankytojų dėmesio sulaukė iliuzionistas Mantas Wizardas ir jo partnerė Karolina, prie juoda skraiste uždengto stendo kvietę pasigrožėti iliuzijos menu iš labai arti.
Magijos triukus atlikęs iliuzionistas žiūrovams žėrė vieną stebuklą po kito. Tiesa, savo burtų paslapčių neatskleidė. „Kol išmokau šį triuką, treniravausi visą pusmetį“, – prisipažino šou su dviem gumytėmis pademonstravęs M.Wizardas.
Šurmuliui Mokytojų namų kiemelyje įsisiūbavus, startavo akcijos ašimi vadintas koncertas „Mes galim!“ Į sceną vienas po kito kopė tuzinas dainininkų: Mama Rock'n'Roll, Julija ir „4Fun“, Vladas Kovaliovas, Povilas Meškėla, Irena Starošaitė, Eglė Jakštytė, Asta Pilypaitė, Viktoras Malinauskas, Rasa Kaušiūtė, Gintarė Karaliūnaitė, Donalda, Olialia pupytės, Mėtos, Eva, Česlovas Gabalis ir akcijos sumanytoja ir iniciatorė Giedrė Balutytė.
Dainininkė, Seimo narės Onos Valiukevičiūtės dukra neslepia kadaise pati patyrusi smurtą, tačiau sėkmingai atsitiesusi, o dabar to mokanti kitas moteris. „Esu labai susijaudinusi“, – renginiui artėjant prie pabaigos prisipažino G.Balutytė, kentusi psichologinį buvusio sutuoktinio smurtą.
Peticija su 1,5 tūkst. parašų buvo perduota Seimo narėms O.Valiukevičiūtei ir Marijai Aušrinei Pavilionienei.
„Tik žinodami, kas yra meilė, suprasime, kas vadinama smurtu. Apie jį turime kalbėti garsiai ir parodyti, kad smurtas – tai ne normali bendravimo forma, bet gėda“, – kalbėjo M.A.Pavilionienė ir pažadėjo daryti viską, kad Seime būtų kuo greičiau priimtas patobulintas Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymas.
Įstatymo projekte numatyta, kad smurtu būtų laikomas „prieš fizinio asmens valią daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis ar kitas poveikis, kai tas asmuo patiria žalą“. Šis dokumentas reglamentuotų situacijas, kai smurtauja artimas giminaitis, sutuoktinis, globėjas, buvęs sutuoktinis ar kitas kartu gyvenantis asmuo. Smurtautojams projekte numatytos dvi pagrindinės poveikio priemonės – oficialus įspėjimas ir įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, nesiartinti, nebendrauti ir neieškoti ryšių su nukentėjusiu asmeniu.
Naujausi komentarai