Trys muzikantai iš Niujorko - Kenny Wollesen, Jonathon Haffner ir Dalius Naujokaitis – antradienį pradeda penkias dienas truksiantį nemokamų koncertų ciklą Vilniuje.
Muzikantai sostinėje veikiančioje „Fluxus ministerijoje“ (Gedimino pr.27) koncertuos lapkričio 23-27 dienomis.
Tai bus ne klasikinis koncertų ciklas, o įvairiapusiškas kultūrinis reiškinys, kuris Niujorke yra priimtas kaip kasdieniškas, o Vilniuje labai retas.
Muzikantai iš Niujorko kiekvieną dieną nuo 13 iki 17 valandos rengs seminarus - repeticijas jauniems Vilniaus muzikantams, dainininkams ir muzikos studentams, kur bus praktikuojamasi spontaniško grojimo dideliame orkestre, įvedant į veiksmą filmą, netradicinius instrumentus, sukurtus „Wollesonic Laboratories“, ir kitas meno formas, kaip „happening“ ar „performance“.
Šitie “veiksmo koncertai,” tokie kaip „Sonic-massage“ pritraukia daugybę dalyvių ir entuziastų Niujorko galerijose ir muzikos klubuose. Apie jų „veiksmo koncertus“ būtų atskira kalba. Šioje srityje jiems nėra lygių nei Niujorke, nei kitur Amerikoje.
Vakarais po seminarų - repeticijų nuo 21 val. prasidės bendri koncertai.
Gros visi norintys: muzikos studentai, pradedantys muzikantai ir dainininkai, Lietuvos džiazo žvaigždės: Eugenijus Kanevičius, Vytas Labutis, Juozas Milašius, Skirmantas Sasnauskas, Vytis Nivinskas ir kiti puikūs Vilniaus muzikantai. Kiekvienas vakaras turės savo programą: pirmajame vakare (lapkričio 23 d.) bus atliekama gyva muzika su filmais, antras vakaras (lapkričio 24 d.) bus FLUXUS vakaras, o choro vakare (lapkričio 25 d.) be kitų dainų bus atliekamos lietuviškos sutartinės, viešvagės metu bus ir „noise“-elektronika vakaras (lapkričio 26 d.), o paskutinis vakaras (lapkričio 27d.) bus „visko“ vakaras.
Visi trys niujorkiečiai yra Himalayas grupės nariai, o Kenny Wollesen ir Jonathon Haffner yra šios grupės įkūrėjai ir vadovai („front-mans“). Tai mažos sudėties grupė, kuri dažniausiai atlieka „veiksmo“ (“happening”) koncertų ir avant-gardinės išraiškos formų.
Grupės Himalayas idėja – suburti talentingus atvirų sielų muzikantus ir menininkus, nežiūrint jų skaičiaus, ir groti stipriai harmoningą ir laisvą muziką. Himalayas koncertuose yra dalyvavę tokios muzikos žvaigždės, kaip Lou Reed, Bill Frisell ir John Medeski. Ši grupė niekada nepristinga idėjų, ji auga ir keičiasi, bet visada išlaiko savo nepamirštamą ritmą ir stiprų gaudesį.
Kenny Wollesen yra laikomas „įdomiausiu“ būgnininku Amerikoje. Muzikos kritikai jį apibūdina kaip stulbinančią ir universalią asmenybę, pilną išmoningumo ir fantazijos. Nepamirštami jo koncertai, matyti Village Vanguard ir Peekskill Paramount, kur jis grojo su Bill Frisell, Tony Sherr, Jenny Sheinman, Ron Miles ir Don Byron. Devintajame dešimtmetyje jis dalyvavo daugiau nei 30 albumų įrašų ir turų su pačio įvairiausio žanro muzikantais, pradedant Tom Waits ir baigiant Sean Lennon ar Ron Sexsmith. 1993 jis dalyvavo Tom Waits bendrame projekte su William S. Burroughs „Juodasis raitelis“ („Black Rider“), kur grojo mušamaisiais. Vėliau jis buvo vienas iš „New Kiezmer Trio“ pradininkų, dalyvavo žemutinės dalies Niujorko JAZZ ir avant-gardo muzikos scenose ir įrašų studijose.
Jonathon Haffner (www.jonathonhaffner.com) yra jaunas atlikėjas, turintis unikalų ir ryškų grojimo stilių. Kai klausai jo saksofono, gali iš karto žinoti, kad čia groja Jonathon! Jis nesenai įrašė savo CD „Life on Wednesday“, kurioje groja Craig Taborn , Wayne Krantz, Eivind Opsvik, Kenny Wollesen ir Jochen Ruechert. Augdamas Kalifornijoje jis studijavo grojimą saksofonu pas Phil Sobel. Atvykęs į Niujorką grojo ir įrašinėjo su Lawrence „Butch“ Morris, Kenny Wolleson, Bill Frisell, Medeski, Martin and Wood, Sex Mob, Brazilian Girls, Jesse Harris, Jason Moran, Steven Bernstein ir daugeliu kitų.
Daliaus Naujokaičio karjeros pradžia susijusi su 9-to dešimtmečio Vilniaus džiazo ir avant-gardine muzika. Būgnininkas čia grojo su Juozu Milašiumi, Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku, Skirmantu Sasnausku, Vytu Labučiu, Eugenijum Kanevičium ir kitais.
1995-aisiais Dalius Naujokaitis energingai įsiveržė į Niujorko muzikinę sceną, surengdamas seriją originalių solo pasirodymų „Kino Antologijos Archyve“. “Antologijoje” su kitais menininkais įkūrė grupę „Free Music on Second Street“, dalyvavo „Now We Are Here Orchestra“ projektuose, bendradarbiavo su žymiu avant-gardo filmininku Ken Jacobs, dirbo su modernaus šokio grupėmis (Limbic Six, Tiny Mythic Theatre Company) ir daugeliu Niujorko rok grupių.
Daliaus Naujokaičio muzika skamba Jono Meko filmuose „Happy Birthday To John Lennon“, „On My Way Way To Fujijama I Saw“, „This Side Of Paradise“ ir Moira Tierney filme „Circus“.
Dalius grojo ir įrašinėjo su Kenny Wolleson „Himalayas“ ir „Wollesonics“, buvusiu Stewie Wonder ir Bruce Springsteen trombonistu Art Baron, Lawrence „Butch“ Morris, Joey Barron, Jeff Ballard, Briggan Krauss, “Brazilian Girls”, Tim Keiper, Jonathon Haffner, Otomo Yoshihide, „On Davis Cartoon Satellites“
Su „Rocco John“ grupe (www.roccojohnmusic.com) Dalius groja daugiau negu dešimt metų, įrašęs tris albumus, iš kurių paskutinis „Devotion“ (2009) pelnė kritikų pripažinimą.
Dalius Naujokaitis yra Niujorko grupės „Untyte“ lyderis ir būgnininkas. Ši grupė senąjį lietuvių folklorą atlieka avant-gardinės muzikos stiliumi, ir kartu išlaiko senąją folkloro dvasią kaip pagrindinį kompozicijų kamieną. Šioje grupėje Dalius yra vienintelis lietuvis.
Naujausi komentarai