Galapaguose sekmadienį nugaišus Vienišiui George'ui (Džordžui), pasaulis neteko dar vieno porūšio.
Vienintelis likęs Pintos salos vėžlys (Geochelone nigra abingdoni), gamtosaugos simbolis, buvo daugiau kaip 100 metų amžiaus. Kodėl jis nugaišo, neaišku, todėl planuojama atlikti skrodimą, pranešė Galapagų nacionalinio parko tarnyba.
Ilgametis Vienišiaus George'o prižiūrėtojas Fausto Llerena (Faustas Lerena) rado nugaišusį vėžlį atsisukusį į savo balą Šventojo Kryžiaus saloje.
Vienišius George'as buvo rastas Pintos saloje, 1972 metais, kai jo porūšio vėžliai jau buvo laikomi išnykusiais. Nuo to laiko gyvūnas buvo nacionalinio parko vėžlių programos dalis.
Pakartotiniai bandymai jį veisti buvo nesėkmingi, nors teoriškai šios rūšies vėžliai geba daugintis ir būdami 200 metų amžiaus.
„Vėliau dvi patelės iš Espanjolos salos vėžlių populiacijos (kurios atstovai genetiškai yra artimiausi Pintos vėžliams) buvo su George'u iki pat galo“, - nurodė parko administracija.
Vienišiaus George'o garbei parkas liepą rengia tarptautinį seminarą dėl vėžlių populiacijų atkūrimo strategijos ateinančiam dešimtmečiui.
Galapagų salos, esančios už maždaug 1 000 km nuo Ekvadoro krantų, laikomos vėžlių rojumi.
Vienišius George'as buvo Galapagų vėžlio patinas, vienintelis šio porūšio atstovas pasaulyje. Galapagų vėžliai yra reta gigantiškų vėžlių rūšis, sutinkama tik Galapagų salyne.
Įžymusis vėžlys, pavadintas amerikiečių aktoriaus George'o Gobelio (Džordžo Gobelio) garbei, neretai buvo vadinamas garsiausiu pasaulio viengungiu.
Šiam vėžliui yra skirta Henry Nichollso (Henrio Nikolso) mokslo populiarinimo knyga „Vienišius Džordžas: gamtosaugos ikonos gyvenimas ir meilė“ (Lonesome George: The Life and Loves of a Conservation Icon).
Naujausi komentarai