Vaikai, kurie gimdoje buvo paveikti neurotoksinių pesticidų turi mažesnį IQ sulaukę mokyklinio amžiaus, nei tie, kurie nebuvo jų paveikti. Tai tvirtina trys nepriklausomi vienas nuo kito tyrimai.
Organiniai pesticidai, veikiantys vabzdžių nervinę sistemą, tokie kaip chlopyrifas, diazinonas ar malationas gali patekti į gimdą ir veikti vaisių. Jų naudojimas gyvenamosiose vietovėse buvo uždraustas dar 2000 m., bet purkšti laukus JAV jais vis dar galima.
Minėti tyrimai buvo vykdomi Kalifornijos ir Kolumbijos valstijoje (JAV), bei Niu Jorko mieste. Pradėti XX a. paskutiniame dešimtmetyje ir vyko iki dabar. Tyrime dalyvavo vaikai ir jų motinos. Vaikai buvo stebimi 7 jų pirmuosius gyvenimo metus.
Visi tyrimai patvirtino, kad apie penktadalis iš vaikų, kurių dar gimdoje buvo paveikti didelio kiekio minėtų pesticidų sulaukę 7 metų turėjo apie 7 balais mažesnį intelekto koeficientą, nei tie kurie pesticidų buvo paveikti nežymiai. Be to, buvo išsiaiškinta, kad net labai nedidelis pesticidų kiekis atsiradęs vaiko kraujyje atsiliepė ir jo trumpalaikės atminties funkcionavimui.
Vankuverio universiteto (JAV) profesorius Briusas Lanpheras labai sunerimęs ir teigė, kad "7 IQ punktai yra labai daug. Net pusė tiek yra daug. Vadinasi vaikas visą gyvenimą turės "kovoti" su prastesnio intelekto pasekmėmis - jam bus sunkiau mokytis, gauti geresnį išsilavinimą, gauti geresnes pajamas ir užtikrinti savo palikuonių gerovę, kurie dėl nepakankamo aprūpinimo ir gali turėti tiek sveikatos, tiek psichikos, tiek kitų problemų".
Naujausi komentarai