Iš saulės ir smėlio dykumoje gamins energiją

Mokslininkai tikisi Sacharos dykumoje esančius gausius saulės šviesos ir smėlio resursus panaudoti energijai kurti.

Projektą Sacharos dykumoje bendrai įgyvendina Japonijos ir Alžyro universitetai. Projekto tikslas – dykumoje pastatyti tiek saulės jėgainių, kad jų gaminama energija iki 2050 metų patenkintų pusę žmonijos poreikių, praneša „New Scientist“. 

Mokslininkai nori Sacharoje statyti silicio gamyklų, kurios iš dykumos smėlio gamintų aukštos kokybės silicį, reikalingą statyti saulės plokštėms. Kai šios plokštės veiktų, dalis jų generuojamos energijos būtų panaudota pastatyti daugiau silicio gamyklų, o šios kurtų dar daugiau energijos.  

Atsižvelgiant į kokybę, kiekybę ir chemines savybes, Sacharos smėlis gali būti tam naudojamas, nors tai ir nebandyta anksčiau.

Ne tik Alžyras ir Japonija nusitaikė į Sacharos saulės energiją. Yra ir daugiau panašių iniciatyvų, pavyzdžiui, „Desertec“.

„Desertec“ tikslas kuklesnis – pagaminti 15 proc. Europos elektros energijos iki 2050 m. Tai būtų pozityvus indėlis į klimato apsaugą.

Naudojant aukštos įtampos tiesioginės srovės perdavimo linijas švarią energiją iš dykumų būtų galima didelius atstumus transportuoti iki vartojimo centrų.

Tokia technologija yra plačiai išbandyta dešimtyse kitų projektų. Perdavimo nuostoliai yra tikrai nedideli – apie 3 proc. 1000 kilometrų.


Šiame straipsnyje: energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių