Įkvėptas draugo, tinginčio praustis po dušu, studentas iš Pietų Afrikos universiteto pelnė pasaulinį pripažinimą išradęs vandenį pakeičiančią prausimosi priemonę, praneša „Reuters“ naujienų agentūra.
22 metų Keiptauno universiteto studento Ludwicko Marishano išrastas produktas, pavadintas „DryBath“ (liet. „sausas prausimasis“), - tai skaidrus gelis kūnui, atliekantis tokią pačią funkciją, kaip vanduo ir muilas.
Jaunojo studento išradimas, jam pelnęs 2011 m. Pasaulinį studentų verslumo apdovanojimą, plačiai naudojamas Afrikoje ir kitose besivystančiose šalyse, kuriose trūksta higienos priemonių, o šimtai milijonų žmonių neturi nuolatinės prieigos prie vandens telkinių.
Išrastasis produktas skiriasi nuo antibakterinių rankų prausimo priemonių, nes neskleidžia alkoholio kvapo. „DryBath“ yra bekvapė, odą drėkinanti ir valanti plėvelė.
Idėja sukurti alternatyvią vandeniui ir muilui priemonę L.Marishanui kilo paauglystėje, kurią jis praleido skurdžiuose namuose be karšto vandens – tada draugas pasiskundė, kad maudynės vandenyje yra pernelyg varginanti procedūra.
„Jis buvo tinginys ir nuolat svarstydavo, kodėl niekas neišranda prausimosi priemonės, kurią pakaktų paskirstyti ant odos ir nereiktų nuskalauti vandeniu“, - idėjos ištakas prisiminė L.Marishanas.
Naudodamasis interneto ryšiu mobiliajame telefone studentas „Google“ ir „Wikipedia“ svetainėse ieškojo reikiamos formulės. Po šešių mėnesių jis pristatė „DryBath“ ir įsigijo patentą.
Šiuo metu produktas gaminamas komerciniais tikslais. Nemažą jo kiekį užsako didžiausios pasaulio tolimųjų skrydžių oro linijų bendrovės ir karinis sektorius.
L.Marishanas įsitikinęs, kad jo išradimas padeda taupyti vandenį skurdžiausiose pasaulio šalyse.
Naujausi komentarai