Pereiti į pagrindinį turinį

Kokiu laiku gyvensime?

2021-02-02 08:49

Jau žinoma, kad nuo šių metų pavasario Europos Sąjungoje turėtų būti šalinama direktyva kaitalioti žiemos ir vasaros laiką.

Kokiu laiku gyvensime?
Kokiu laiku gyvensime? / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Gali būti, kad dėl pandemijos šis klausimas Europos Komisijoje bus atidėtas, tačiau jis tikrai išliks ir ateityje bus sprendžiamas.

Kaip šis klausimas sprendžiamas Lietuvoje, nėra aišku: ar bus atsiklausiama žmonių, ar tai bus nustatyta vien tik valdžios institucijų?

Jei bus paliekamas vasaros laikas, lietuviams jis gali nepatikti dėl sutapimo su Maskvos laiku, o klaipėdiečiams vasaros laikas nepatiktų dar labiau, nes pajūrio gyventojams, patenkantiems į Vidurio Europos laiko juostą, tektų "peršokti" per dvi laiko pakopas.

Antra vertus, juk galų gale realiai nėra nei vasaros, nei žiemos laiko. Yra tikrasis – saulės laikas, t. y. kai saulė aukščiausiai pakyla, yra vidurdienis, ir turi būti dvylikta valanda.

Lietuvai labiausiai tinka dabartinis, vadinamasis žiemos laikas. Todėl ir palikime jį nuolat.

Trečia vertus, gal derėtų paderinti laiką ir su kaimynais. Visi mūsų keliai į Europą driekiasi per Lenkiją. Taigi, kad vykstant į Vakarus nereikėtų kelis kartus persukinėti laikrodžio, reikėtų pasiderinti ir su Lenkija. Na, ir su Latvija, kurios pajūris taip pat patenka į Vidurio Europos laiko juostą.

Tačiau tikriausiai Lietuvoje, kaip ir Klaipėdoje, vis dar yra nemažai tų, kurie naujametę šampano taurę nori kelti sykiu su V.Putinu, o paskui tą Maskvos vidurnaktį bėgti į lauką pašaudyti raketų ir pasprogdinti petardų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų