Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitgalį – rodyklių sukimas: kokį poveikį daro sveikatai?

2024-10-26 12:00

Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal. Nors būta įvairių diskusijų apie tai, kad reikėtų nustoti kasmet sukti rodykles (dėl to šiemet parašyta ir peticija), kol kas to atsisakyti nesvarstoma.

Įprasta: kaip ir kasmet, spalio pabaigoje laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal.
Įprasta: kaip ir kasmet, spalio pabaigoje laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro ir ambulatorinių konsultacijų skyriaus vedėjas gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Aringas Vagonis teigė, kad pasukus laikrodžio rodyklę vieną valandą į priekį poveikis sveikatai – neigiamas, o pasukus atgal – teigiamas, tačiau abiem atvejais – trumpalaikis.

Visgi manau, kad laikrodžio rodyklių sukiojimo atsisakymas būtų teisingas žingsnis.

„Laiko sukimas, ypač pavasarį, kai prarandama valanda, turi trumpalaikį neigiamą poveikį sveikatai – miego trūkumas gali sukelti nuovargį, padidinti nerimą, pabloginti nuotaiką ir psichikos sveikatą, taip pat padidinti nelaimingų atsitikimų ir širdies problemų riziką. Rudenį, kai gauname papildomą valandą miego, poveikis sveikatai dažniausiai būna teigiamas, tačiau ir šis poveikis yra trumpalaikis. Laiko sukimas veikia mūsų cirkadinį ritmą – vidinį kūno laikrodį, todėl tiek pavasarį, tiek rudenį organizmui reikia laiko prisitaikyti. Ilgalaikio reikšmingo poveikio daugumos žmonių sveikatai mokslas nepatvirtina, tad teigti, kad laiko keitimas daro didelę žalą, yra iš dalies mitas“, – sakė A. Vagonis.

Aringas Vagonis. Asmeninio archyvo nuotr.

Nepaisant to, gydytojas laikosi nuomonės, kad atsisakyti laikrodžio sukiojimo būtų naudingiau.

„Visgi manau, kad laikrodžio rodyklių sukiojimo atsisakymas būtų teisingas žingsnis, nes šiais laikais ekonominės naudos reikšmingumas yra labai sumažėjęs, o sveikatos aspektai yra kur kas svarbesni“, – akcentavo A. Vagonis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pakrante

Mūsų geografinis laikas ne Maskvos,o žieminis būsimas !
0
0
Jonas

Kiek suprantu ,dabar mes gryšime prie mūsu šalies tikru laiku.Nes pavasari sukam laikrodi i prieki,o dabar gryštam.
1
-6
Mari

Man pačiai tas pats,ar suki,ar nesuki laikrodžių.Jiokio poveikio neigiamo nejaučių.Kitiems,o ypač vaikams blogai,nes jiems trūksta miego.Gal kada mokslo baigsis tas laiko siukiojimas.
3
-1
Visi komentarai (5)

Daugiau naujienų