Pereiti į pagrindinį turinį

Vasarą tyko grėsmės

2021-08-03 12:15

Vasaros kaitra, jūros šiluma – dalykai, kurių kiekvienas ieško šiltuoju sezono metu. Dauguma žmonių laukia galimybės karštą vasaros dieną ištrūkti iš miesto šurmulio ir nuvykti prie jūros ar vandens telkinio. Visgi mėgautis vasaros teikiama šiluma ir vandens malonumais reikėtų atsargiai. Dažnai atostogaudami pamirštame temperatūros pokyčius, saulės intensyvumą ir pavojingumą bei grėsmes vandenyje. Taigi kokie pavojai mūsų tyko vasarą? Kaip jų išvengti?

Atsainu: poilsiautojai labai dažnai pamiršta saulės ir vandens keliamas grėsmes.
Atsainu: poilsiautojai labai dažnai pamiršta saulės ir vandens keliamas grėsmes. / Neringos Dvarionaitės nuotr.

Saulėje – pavojus perkaisti

Šią vasarą saulė mus džiugina tikra tropine šiluma, tačiau reikėtų ja mėgautis atsargiai. Būnant saulėje, sportuojant ar užsiimant aktyvesne veikla mūsų kūnas išskiria daugiau prakaito, tokiu būdu mes netenkame nemažai skysčių ir gali grėsti saulės smūgis. Saulės smūgio simptomai dažniausiai yra aukšta kūno temperatūra, paraudusi oda, greitas pulsas, galvos skausmas ir pykinimas.

Norint išvengti perkaitimo, vertėtų saugotis tiesioginių saulės spindulių, nebūti saulėje, kai ji šviečia intensyviausiai, gerti pakankamai skysčių, drėkinti odą, teptis apsaugančiu nuo saulės kremu, dėvėti kepurę, saikingai valgyti nesunkiai virškinamą maistą, dėvėti laisvus, patogius drabužius, riboti fizinį aktyvumą saulėje.

Mėgautis vasaros teikiama šiluma ir vandens malonumais reikėtų atsargiai.

Žinoma, galima ne tik perkaisti, bet ir smarkiai nudegti. Saulė yra labai suintensyvėjusi, tad jos spinduliuotė yra pavojinga mūsų odai. Per didelis mėgavimasis saule gali atnešti skaudžių nudegimų, bėdų su oda arba sukelti odos vėžį.

Vanduo – pavojus nuskęsti

Šią vasarą jau girdėjome ne vieną žinią apie paskendusiuosius jūroje ir ne tik joje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, jog per penkerius metus gelbėtojai iš vandens ištraukė daugiau nei 800 skenduolių.

Kodėl gi vanduo kasmet pasiglemžia gyvybių?

Dažniausios priežastys – perkaitimas, alkoholio vartojimas ir neatsargumas. Norint išvengti nelaimės prie vandens telkinių, reikėtų nevartoti alkoholio, kitokių svaiginančių preparatų, nesimaudyti nežinomose vietose, neplaukti už plūdurų, stebėti jūrą – ar galima joje maudytis, rodo gelbėtojų iškelta vėliava. Nereikėtų šokinėti į vandenį, būtina saugoti vaikus ir nesimaudyti iškart po aktyvios veiklos arba kai esate perkaitę.

Pavojų kelia ir vabzdžiai

Vasarą lauke būna gausu vabzdžių, kurie gali įgelti. Įgėlimo pasekmes lemia vabzdžių rūšis, įgėlimo vieta ir žmogaus jautrumas įgėlimui. Žinoma, išvengti įgėlimo yra ganėtinai sunku, bet verta pabandyti.

Reikėtų vengti būti pliaže suprakaitavus, atsargiai valgykite ir gerkite būdami lauke, nebūkite arti bičių avilių, jei esate alergiški įgėlimams, su savimi turėkite purškiklį nuo vabzdžių ir vaistų nuo alergijos.

Ypač didelį pavojų kelia erkės, kurios yra aktyvios nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Jų yra miške, žolėje, parkuose, soduose, prie vandens telkinių. Per jas galima susirgti erkiniu encefalitu, Laimo liga.

Svarbiausia ištraukus erkę apžiūrėti žaizdą ir stebėti, ar vieta, kur ji buvo įsisiurbusi, raudonuoja, tinsta. Reikėtų stebėti ir savo sveikatą, ar nesvaigsta galva, nepykina, nekyla temperatūra.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų