Europa sensta, o neišsivysčiusiose šalyse trūksta darbo, todėl gyventojų sudėtis Senajame žemyne keisis. Taip tvirtina Lietuvoje viešintis Pasaulio migracijos organizacijos generalinis direktorius Williamas Lacy Swingas.
Susitiko su Prezidente
Po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite vakar paklaustas, ar Lietuva netolimoje ateityje gali tapti patrauklia šalimi gyventi imigrantams iš vadinamojo trečiojo pasaulio šalių, svečias teigė, kad apie tai reikėtų kalbėti platesniame kontekste.
"Dabar aš kalbu apie Europą, o ne konkrečiai apie Lietuvą. Kadangi yra pakankamai aišku, kad jūsų šiaurė sensta, visuomenė labai industrializuotose šalyse sensta, jums ateinančiais metais reikės daugiau darbuotojų. Kita vertus, mažiau išsivysčiusiose pasaulio dalyse yra labai daug jaunimo, žmonių gimsta daugiau, nei yra darbo vietų. Čia Europoje daugiau žmonių miršta, nei gimsta", – kalbėjo W.L.Swingas.
Įžvelgia pranašumų
"Tam tikroje vietoje įvyks tam tikrų pokyčių tarp industrializuotų ir mažiau išsivysčiusių šalių. Tai pakeis gyventojų sudėtį ir visa tai gali būti labai teigiamas dalykas, jei tinkamai kontroliuojamas", – sakė Pasaulio migracijos organizacijos generalinis direktorius.
Kalbėdamas apie lietuvių emigraciją iš šalies pastaraisiais metais jis pažymėjo, kad "daugelis šalių su tuo susidūrė tam tikru savo istorijos momentu".
"Svarbu, kad gyvenantieji užsienyje ir toliau jaustųsi, kad turi namus ir čia, ir kad jie ir toliau teiktų savo indėlį perlaidomis savo šeimoms, taip pat ir, kaip aš vadinu, socialinėmis perlaidomis kartkartėm grįždami", – kalbėjo W.L.Swingas.
"Mes ne tiek kalbame apie migrantus, kiek apie mobilias visuomenes, kur žmonės atvyksta ir išvyksta", – sakė jis.
Lankysis ir pasienyje
Paklaustas, kiek, Pasaulio organizacijos duomenimis, pastaraisiais metais lietuvių išvyko į užsienį, jis atsakė, kad organizacija remiasi Lietuvos duomenimis.
"Mes neturime kitų skaičių nei jūs", – teigė W.L.Swingas.
Pasak prezidentūros pranešimo, ketvirtadienį vykusiame susitikime sutarta pasirašyti dvišalį bendradarbiavimo memorandumą su Tarptautinės migracijos organizacija dėl pagalbos Lietuvos piliečiams, patekusiems į keblias situacijas tose valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių ir konsulinių atstovybių.
Prezidentės spaudos tarnybos teigimu, su migracijos tema yra susiję ir keli Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetai.
"Lietuva siekia, kad jos pirmininkavimo metu būtų spartinamas ES "Išmaniųjų sienų paketo" (Smart borders package) įgyvendinimas. Šis paketas numato įdiegti bendrą ES atvykimo ir išvykimo fiksavimo sistemą (entry-exit system) ir sukurti registruoto keliautojo programą. Tai padėtų lengviau nustatyti į ES atvykusių asmenų buvimo vietą, efektyviau keistis informacija, palengvintų sienų kontrolės procedūras ir didintų bendrą saugumą ES viduje", – rašoma pranešime.
W.L.Swingas žurnalistams sakė, kad ketina apsilankyti pasienio kontrolės punkte ir įvertinti Lietuvos pasienio kontrolės sistemos darbą.
Naujausi komentarai