Ruduo – viščiukų skaičiavimo metas. Ir ne tik. Dar – turto deklaracijų. Įstatymo išprievartautų žinių apie politikų ir valstybės tarnautojų piniginių storį paskelbimo laikas.
Kiek bebūtų tiesos tose išklotinėse, tačiau jas atidžiau peržvelgus, nenoromis norisi paklausti būrelio Klaipėdos miesto tarybos narių: "Iš kokios upės sėmėte tuos milijonus?"
Gal Baltijos jūra juos lyg gintarus į krantą išskalavo?
O ir paklausus, mūsų turtuoliai atveria tiesą tik per nago juodymą. Ne daugiau.
"Nerūkiau, mažai vartojau alkoholio, todėl "ant knygelės" ir susikaupė tiek pinigėlių", – nekaltą balselį nutaisę dievagojosi ne vienas "kuklias" nuo 300 tūkstančių iki milijono litų sumas turintis politikas.
Per gyvenimą nesurūkiau nė vienos cigaretės, alkoholinių gėrimų perku tik kai reikalauja situacija, tačiau sąskaitoje neauga pinigai, nors tu ką. Džiaugiesi algų dienos ryto aušra lyg vasaros pradžia. O politikams – auga, lyg geriausiu mėšlu tręštų.
Tikriausiai ne vienam smalsu, iš kur pas veterinarą Egidijų Sabataitį privalomo registruoti turto – vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių, nekilnojamojo turto – už 8 mln. 460 tūkst. litų.
Nė vienoje bendrovėje ilgiau nedirbęs ir savo verslo neturėjęs 39-erių Rolandas Bražinskas kartu su žmona deklaravo daugiau nei milijoną švarių ("baltų") litų. Gal kapitalas buvo sukauptas rengiant radijo laidas alaus mėgėjams? O gal pinigų siūlo galas pasislėpęs tarp garsios Lietuvoje bendrovės vamzdžių?..
Recepto, kaip tapti turtingam, galima būtų paklausti net 15 iš 31 klaipėdiečių išrinktų tarybos narių milijonierių. Beveik kas antro.
Pagal šią statistiką peršasi išvada, kad Klaipėda – turtuolių gimdykla.
Negana to, procentą pagerins vietoj "vargšės" Jurgitos Choromanskytės, turinčios privalomo registruoti turto tik už 1 tūkst. 969 litus, į tarybą ateisiantis pinigų maišas Eugenijus Gentvilas.
O jei dar miesto viršūnėlėje būtų turtus nešančius aitvarus prisijaukinę buvę tarybos nariai Antanas Bosas, Kazys Paulikas, Saulius Budinas, Artūras Maželis. Pasivarginus šį sąrašą būtų galima dar labiau praplėsti.
Jei milijonierių skaičių ištemptume iki 31, kaip išgarsėtume pasaulyje. "Miestelio taryboje – vieni milijonieriai", – rašytų koks nors "New York Times".
Tačiau ar nuo to bus geriau sąžiningai dirbantiems ir gyvenantiems darbingiems žmonėms, jaunimui, pensininkams, vis labiau susiveržiantiems diržus.
Naujausi komentarai