"Dėl aerodromo ateities ginčijasi visi – miesto politikai, Seimo nariai, aviatoriai. O mūsų, čia gyvenančių žmonių, nuomonės niekas neklausia", – neslepia nuoskaudos Skudučių, Sparnų gatvių, Lakūnų plento gyventojai.
Gąsdina aviatorių planai
Šalia S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo gyvenantys žmonės jau priprato prie nedidelių lėktuvų garso. "Jeigu tik tokie skraidytų, nebūtų jokios problemos", – aiškino Sparnų gatvėje gyvenanti Virginija. Anot jos, daugiausiai triukšmo kelia galingesni lėktuvai, kylantys į padangę akrobatiniams skraidymams.
Aleksoto gyventojams daugiausia nerimo kelia gegužę įkurtos viešosios įstaigos "Kauno aviacentras" ketinimai aerodrome steigti lėktuvų surinkimo įmonę ir mokymo centrą, teikti remonto paslaugas.
"Jeigu aviatoriai įgyvendins planus, tai mums – viskas. Lėktuvai kils ir leisis be perstojo", – su baime tarstelėjo Skudučių gatvės gyventojas Stasys Vaitiekūnas. Virš šio žmogaus namo šiltuoju metų laiku nuolat kyla ir leidžiasi lėktuvai.
"Jeigu toks lėktuvas kyla ar leidžiasi, susikalbėti nei namo viduje, nei kieme neįmanoma. Ant stalo stiklinės vibruoja nuo triukšmo", – apie savo kasdienybę pasakojo žmonės, virš kurių namų driekiasi orlaivių kelias. Atsikvėpti jie gali tik vėlyvą rudenį ir žiemą, o pavasario laukia su baime, nes tada aviatoriai pradeda skraidymo sezoną.
"Lėktuvų keliamas triukšmas taip sveikatą išderina ir nervus sudirgina, kad, atrodo, duotų kas nors šautuvą, tuoj pat juos iššaudytum", – neslėpė pykčio Lakūnų plente pakalbintas vyras.
Skundai – be atgarsio
Neapsikentęs orlaivių keliamo triukšmo S.Vaitiekūnas buvo išsikvietęs Kauno visuomenės sveikatos centro specialistus, kad išmatuotų triukšmo lygį jo namuose. "Specialistė negalėjo čia sėdėti visą dieną ir matavimą atliko praskrendant nedideliam lėktuvėliui. Triukšmas viršijo leistiną normą dvigubai", – rodė Visuomenės sveikatos centro išvadas S.Vaitiekūnas.
Lėktuvų triukšmo nuolat varginami žmonės kreipėsi į Aleksoto policijos nuovadą, seniūniją ir Kauno savivaldybę, siuntė raštus Civilinės saugos ir aviacijos departamentui Vilniuje.
"Apie situaciją informuotas Civilinės aviacijos administracijos direktorius Vilniuje. Reakcijos kol kas nėra. Policija mūsų raštą persiuntė kažkam kitam. Savivaldybės atsakymas buvo toks: lėktuvai yra licencijuoti, ir viskas čia gerai", – pasakojo S.Vaitiekūnas.
Anot jo, bandymai kalbėtis su pačiais aviatoriais taip pat jokių rezultatų nedavė – oreiviai neigia, kad lėktuvai viršija leistinas triukšmo normas, o nepatenkintiems žmonėms siūlo išsikraustyti.
"Mes iš aviatorių neatimame malonumo, tik prašome rinktis kitą alternatyvą: pasislinkti už miesto, į Pociūnus. Aviatorių gal penkiolika, o kiek žmonių gyvena Aleksote? Tai ar mums lengviau iš čia išsikelti, ar jiems iki Pociūnų aerodromo pavažiuoti?" – aviatorių pasiūlymais piktinosi S.Vaitiekūnas.
Toliau ieškos teisybės
"Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį ir policija turi teisę bausti, bet to nedaro. O kodėl, nežinome. Mes esam eiliniai žmogeliai, todėl visi siuntinėja nuo savęs. Nė vienas neprisiima atsakomybės ir nepadeda spręsti problemos. Tai kur mes gyvename?" – beviltiškai klausė S.Vaitiekūnas.
Vyras baiminasi, kad aerodrome steigiant lėktuvų surinkimo įmonę ir pilotų mokymo centrą šalia gyvenančių žmonių nuomonės taip pat niekas nepaisys. "Aviatoriai mokys skraidyti lietuvius ir užsieniečius. Jie uždirbs sau pinigus žalodami mūsų sveikatą, bet tai niekam neįdomu", – guodėsi Skudučių gatvėje gyvenantys Arvydas ir Vilma.
Nuo lėktuvų keliamo triukšmo kenčiantys žmonės sako nenorintys būti istorinio aerodromo priešais. "Mes ne prieš oro uostą, o prieš triukšmą. Vienas seniausių oro uostų tegul išlieka čia kaip paveldas. Mus žeidžia tai, kad aviatoriai nesilaiko įstatymų", – vienas per kitą aiškino nepatenkinti gyventojai.
Nesulaukę miesto valdžios dėmesio jie neatmeta galimybės dėl lėktuvų keliamo triukšmo kreiptis į teismą.
Naujausi komentarai