Diplomatas tai papasakojo interviu portalui „eurointegration“.
M. Harrisas priminė, kad Turkija dėl Montrė konvencijos galiojimo nepraleidžia dviejų minų tralerių, kuriuos Londonas pažadėjo Kyjivui buriant Jūrų pajėgų ir priemonių koaliciją.
„Montrė konvencija draudžia kariniams laivams plaukti per Bosforo sąsiaurį ir Dardanelus vykstant karui Juodojoje jūroje. JK yra konvencijos šalis, ir mes palaikome šią (Turkijos) poziciją“, – sakė ambasadorius.
Jis pridūrė, kad tai naudinga ir Ukrainai, nes dėl konvencijos Rusija negali atkurti savo sunaikinto laivyno.
Ambasadorius taip pat paprieštaravo teiginiui, jog Rumunija ar Bulgarija galėtų gauti šiuos minų tralerius, kadangi jos nėra kariaujančios Rusijos ir Ukrainos karo šalys.
„Ne, tai taip pat neįmanoma. Ir tai mūsų pozicija. Netieksime tokių laivų, jei tai neatitinka Montrė konvencijos“, – sakė britų diplomatas.
Turkija kaip Juodosios jūros Bosforo ir Dardanelų sąsiaurių garantas pagal Montrė konvenciją uždarė juos Ukrainos ir Rusijos kariniams laivams.
Todėl Turkija pareiškė, kad minų traleriai, Didžiosios Britanijos padovanoti Ukrainai, negalės per Turkijos sąsiaurius patekti į Juodąją jūrą, kol vyksta karas.