Pereiti į pagrindinį turinį

Anglijos banko vadovas: kietojo „Brexit“ šoką ekonomika pajustų akimirksniu

2019-08-02 09:26

„Brexit“ be susitarimo, kurio, regis, visai nesibaimina naujasis britų premjeras Borisas Johnsonas, akimirksniu sukeltų tikrų tikriausią šoką Jungtinės Karalystės (JK) ekonomikai, o ištisi ūkio sektoriai, kaip autopramonė ir žemdirbystė, taptų kur kas labiau pažeidžiami, įspėja Anglijos banko vadovas Markas Carney'is.

Markas Carney'is
Markas Carney'is / Scanpix nuotr.

„Be susitarimo ekonomikos šokas būtų staigus ir greitas. Iš tikrųjų būtų verslų, kurie iškart būtų neekonomiški. Tokių įmonių skaičius tikrai būtų reikšmingas“, – BBC radijui sakė M. Carney'is.

Pasak jo, Jungtinei Karalystei išstojus iš ES be susitarimo, svaro kurso kritimas reikštų didesnes importuojamų prekių, tokių kaip kuras ir maistas, kainas. Taip pat esą šoktelėtų infliacija.

Pats M. Carney'is sakė besitikintis, kad B. Johnsono Vyriausybei pavyks susitarti dėl išstojimo sutarties su Briuseliu. Vis dėlto, perspėjo centrinio banko vadovas, išlieka nemenka tikimybė, kad JK paliks ES be jokio susitarimo.

„Brexit“ be susitarimo reiškia, kad visos prekybos su Europa taisyklės iš esmės keičiasi. Šioje šalyje yra kelios labai didelės ūkio šakos, kuriose tai, kas pelninga, taptų nebepelninga. Turės būti priimti labai sunkūs sprendimai“, – tvirtino M. Carney'is.

Anot Anglijos banko vadovo, didžiausių sunkumų blogiausio „Brexit“ scenarijaus atveju patirtų autopramonės ir transporto sektoriai, taip pat maisto ir chemijos pramonė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų