Briuselyje pasirašyta deklaracija – pradžia Konferencijai dėl Europos ateities

 • Teksto dydis:

Europos Parlamente (EP) trečiadienį trijų Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovų pasirašyta deklaracija leis pradėti Konferenciją dėl Europos ateities.

Kaip informuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendrą deklaraciją pasirašė EP pirmininkas Davidas Sassoli, ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos premjeras António Costa ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Šios deklaracijos pasirašymas leidžia pradėti Konferenciją dėl Europos ateities – debatų ir diskusijų ciklą, suteiksiantį galimybę žmonėms iš visų Europos kampelių dalytis idėjomis, kurios padės formuoti Europos ateitį.

Konferencija dėl Europos ateities bus unikali galimybė visiems Europos piliečiams ir pilietinei visuomenei formuoti Europos ateitį – tai bendras veikiančios Europos demokratijos projektas.

Konferencija suteiks piliečiams galimybę atlikti svarbesnį vaidmenį formuojant ES politiką, kad Europos Sąjunga taptų atsparesnė krizėms, ar jos būtų susijusios su ekonomika, ar su sveikata. Ji taps nauju viešų diskusijų forumu, kuriame su europiečiais bus aptariami jiems rūpimi klausimai. Vietos, regionų, valstybių arba ES lygiu vyksiančiose diskusijose dalyvaus įvairaus išsilavinimo ir amžiaus europiečiai.

Bendroje deklaracijoje, kaip teigia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, pateikiamas nebaigtinis galimų konferencijos temų sąrašas. Joje minima sveikata, klimato kaita, socialinis teisingumas, skaitmeninė transformacija, ES vaidmuo pasaulyje ir demokratinių procesų, kuriais grindžiama ES, stiprinimo būdai. Šios temos atitinka ES prioritetus ir piliečių nuomonių apklausose iškeltus klausimus. Tačiau kokios temos bus aptariamos konferencijoje, spręs joje dalyvaujantys piliečiai.

Konferencijai vadovaus minėtos trys institucijos, kurioms atstovaus drauge veiksiantys jų pirmininkai. Netrukus bus sudaryta vykdomoji valdyba, vienodai atstovausianti visoms trims institucijoms, o ES valstybių parlamentai turės stebėtojo statusą. Valdyba prižiūrės Konferencijos darbą ir rengs jos plenarinius posėdžius, taip pat užtikrins piliečių indėlį ir tai, kad į jų siūlymus būtų atsižvelgta.

Renginiai visais lygmenimis bus organizuojami kartu su pilietine visuomene ir kitais suinteresuotaisiais subjektais, valstybių ir regionų parlamentais, Regionų komitetu, Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, socialiniais partneriais ir akademine bendruomene. Jie bus skaitmeninio, o kai įmanoma – ir fizinio formato, laikantis COVID-19 taisyklių. Interaktyvi daugiakalbė skaitmeninė platforma suteiks galimybę aktyviai dalyvauti ir siūlyti idėjas internetu. Platforma ir visi Konferencijos renginiai bus įtraukūs, atviri ir skaidrūs, o kartu bus gerbiamas privatumas ir laikomasi ES duomenų apsaugos taisyklių. Europos lygmeniu organizuojami piliečių forumai bus transliuojami tiesiogiai, o internetu pateikti pasiūlymai bus skelbiami viešai.

„Konferencija dėl Europos ateities bus unikali galimybė visiems Europos piliečiams ir pilietinei visuomenei formuoti Europos ateitį – tai bendras veikiančios Europos demokratijos projektas. Raginame jus visus dalyvauti ir pareikšti nuomonę apie tai, kokia bus rytdienos Europa, kokia bus JŪSŲ Europa“, – sakė Europos Parlamento pirmininkas D. Sassoli.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen irgi kvietė visus europiečius pasakyti, kokioje Europoje jie nori gyventi, ją formuoti ir bendromis jėgomis padėti ją kurti.NAUJAUSI KOMENTARAI

EUROPA SU AMERIKA....

EUROPA SU AMERIKA.... portretas
EUROPA - BE JOKIOS ATEITIES. Tai bus tik kažkokia Amerikos valstija, kuri neturės JOKIO BALSO globalinėje pasaulio politikoje ir ekonomikoje. JAV banditai to net neslepia...

Gitana Nesėda

Gitana Nesėda portretas
Reikia kuo greičiau skelbti referenduma dėl išstojimo iš ES.

Anonimas

Anonimas portretas
O tie visi atėjūnai bus skaitomi europiečiais?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių