Pereiti į pagrindinį turinį

Ch. Michelis: Ukrainai paprašius narystės ES esama įvairių nuomonių

2022-02-28 14:28

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) pirmadienį sakė, kad 27 Europos Sąjungos narės nesutaria dėl bloko plėtros, Rusijos užpultai Ukrainai paprašius narystės.

Charles Michelis

„Europos Sąjungoje yra įvairių nuomonių ir opių klausimų dėl plėtros“, – sakė Ch. Michelis.

Pasak jo, Kijevas turėtų pateikti oficialų prašymą dėl stojimo, o tada šalys narės turėtų prieiti prie vieningos pozicijos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino ES nedelsiant suteikti jo šaliai narystę bloke, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.

„Mes kreipiamės į Europos Sąjungą dėl skubaus Ukrainos priėmimo pagal naują specialią procedūrą“, – naujame vaizdo kreipimesi sakė 44 metų lyderis.

„Mūsų tikslas yra būti kartu su visais europiečiais ir, svarbiausia, būti lygiomis teisėmis. Esu tikras, kad tai sąžininga. Esu tikras, kad tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Mes kreipiamės į Europos Sąjungą dėl skubaus Ukrainos priėmimo pagal naują specialią procedūrą.

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „atėjo laikas išguldyti tai popieriuje“ ir kad „Ukraina kreipiasi dėl narystės ES pagal specialią procedūrą“.

Šalių, norinčių įstoti į bloką, paprastai laukia ilgas ir sudėtingas procesas, dažnai apimantis dideles reformas ES standartams pasiekti.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pirmadienį sakė, kad bet koks bandymas įstoti gali trukti „daug metų“.

Sekmadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sužadino ukrainiečių viltis dėl spartesnės narystės, interviu naujienų kanalui „Euronews“ pasakiusi: „Jie yra vieni iš mūsų ir mes norime jų pas save“.

Tačiau U. von der Leyen atstovas Ericas Mameris (Erikas Mameris) pirmadienį žurnalistams teigė, jog U. von der Leyen turėjo galvoje, kad Ukraina „yra Europos šalis ir mes norime jų pas save, tai yra, bendrai Europoje“.

„Tuomet ji taip pat patikslino, kad yra [stojimo į ES] procesas. Aš galvoju, kad tai svarbus dalykas“, – pridūrė E. Mameris.

Daugiau naujienų