Garsenybė Niujorko milijardierius dalyvaus savo golfo aikštyno „Trump Turnberry“ iškilmingo pakartotinio atidarymo ceremonijoje tą pačią dieną, kai Britanija sužinos, ar ji nubalsavo pasilikti ES, ar atliko istorinį žingsnį – nusprendė pasitraukti iš 28 valstybių bloko.
Po įtemptos ir priešinančios kampanijos šio plebiscito baigtis vis dar sunkiai prognozuojama, o premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) stengėsi atgaivinti karo laikų dvasią, ragindamas piliečius „nenusigręžti“ nuo Europos demokratijos. Tuo tarpu D.Trumpas pakartojo savo poziciją, kad Britanija turėtų pasitraukti iš ES.
Nekilnojamojo turto magnatas smarkiai nustebino Britanijos ir Europos gyventojus savo ūmiu būdu, kampanijos oponentams svaidomais įžeidimais ir itin kontroversiškais pareiškimais apie etnines ir religines grupes.
D.Trumpas žadėjo deportuoti iš Jungtinių Valstijų milijonus neteisėtų imigrantų, pastatyti neįveikiamą tvorą prie sienos su Meksika ir priversti kaimyninę valstybę už ją susimokėti.
Be to, jis ragino uždrausti bet kokiems musulmonams atvykti į Jungtines Valstijas, reaguodamas į migrantų krizę Europoje, kuri, anot D.Trumpo, kursto terorizmą.
D.Trumpo viešnagė Škotijoje kai kuriais atžvilgiais bus panaši į didelio dėmesio sulaukusį Baracko Obamos (Barako Obamos) apsilankymą Vokietijoje 2008-ųjų liepą, prieš jį išrenkant JAV prezidentu.
Kaip ir D.Trumpas, B.Obama tuo metu buvo savo partijos numanomas kandidatas, pirminių rinkimų kampanijoje įveikęs Hillary Clinton (Hilari Klinton), bet dar netapęs oficialiu demokratų vėliavnešiu.
Tačiau D.Trumpo požiūris į Europą itin smarkiai skiriasi nuo B.Obamos pozicijos. B.Obama dešimtims tūkstančių klausytojų dėstė savo viziją – atsiriboti nuo prezidento George'o W.Busho (Džordžo V.Bušo) priešinančios politikos, palaikyti suvienytos Europos idėją. Tuo tarpu D.Trumpo pasisakymai sukėlė nerimą Senajame žemyne.
Gruodį jis griežtai kritikavo Europos „silpnus lyderius“. Dar po trijų mėnesių, kai Briuselyje buvo įvykdytos teroro atakos, D.Trumpas perspėjo, kad Europa patiria „labai, labai didelių“ problemų, stengdamasi pažaboti ekstremizmą.
Gegužę D.Cameronas savo ruožtu peikė D.Trumpo poziciją dėl musulmonų, sakydamas, kad ji yra „kvaila, priešinanti ir klaidinga“.
D.Trumpas atrėžė: „Atrodo, kad mūsų santykiai nebus labai geri.“
Trečiadienį jis dar šliūkštelėjo alyvos į ugnį, pareiškęs, kad Europos migracijos krizė virto „jovalu“ ir kad jis, nors ir nėra atidžiai nagrinėjęs vadinamojo „Brexit“ scenarijaus, mano, jog Britanija turėtų išstoti iš Europos Sąjungos.
„Kai pažvelgiu, kokie dalykai ten dedasi, esu linkęs manyti, kad reikėtų eiti vieniems ir grįžti, iš kur atėjote, – jis sakė televizijai „Fox News“. – Tiesiog man taip atrodo.“
Vėliau trečiadienį D.Trumpas aštriai užsipuolė savo varžovę demokratę H.Clinton, pareiškęs, kad ji yra „pasaulinio lygio melagė“, taip pat peikdamas jos „gėdingą“ darbą valstybės sekretorės poste ir kritikuodamas jos poziciją dėl prekybos, užsienio politikos ir imigracijos.
Šeštadienį D.Trumpas aplankys savo golfo aikštyną „International Golf Links“ Škotijos pajūrio miestelyje Balmedyje.
Greta to aikštyno gyvenantis Davidas Milne'as (Deividas Milnas) išsikėlė Meksikos vėliavą, protestuodamas prieš nekilnojamojo turto magnato vizitą.
Vyras sakė, kad D.Trumpas bylinėjosi su juo dėl sklypų ribų, o vėliau pasistatė tvorą ir išsiuntė D.Milne'ui sąskaitą už atliktus darbus.
D.Trumpas anksčiau šį mėnesį sakė, kad taip pat aplankys Airiją, bet viešnagė toje šalyje kol kas nebuvo įtraukta į artėjančios kelionės programą.
„Mes vis dar deriname tvarkaraštį, ir tikiuosi, kad taip pat aplankysiu Airiją“, – sakė D.Trumpo kampanijos atstovė Hope Hicks (Houp Hiks). Tačiau ji atsisakė įvardyti tikėtiną tokio vizito datą.
Naujausi komentarai